PIŁKA NOŻNA: Pierwsze derby dla Nadbużanki

30.01.2023
Pierwsze tegoroczne derby powiatu dla Nadbużanki Słopsk. W sobotnim meczu rozegranym w Długosiodle przedstawiciele B-klasy wygrali z miejscowym Wymakraczem 6:2.

Przenikliwe zimno nie było sprzymierzeńcem piłkarzy. Szybciej do warunków przystosowali się goście, którzy szczególnie w pierwszej połowie pokazali się z dobrej strony, strzelając pięć goli. Druga część meczu była już wyrównana, a obie ekipy zdobyły w niej po jednym trafieniu.
W najbliższy weekend Wymakracz gra u siebie z rezerwami Narwi Ostrołęka, a Nadbużanka podejmować będzie w Wyszkowie GKS Dobre (mecz w niedzielę o 12.00).

Wymakracz Długosiodło - Nadbużanka Słopsk 2:6 (1:5)
Bramki: Filip Ciach, Emil Rogalski (Wymakracz), Piotr Włodek - 3, Dawid Kamiński - 2 i Aleksander Purgacz (Nadbużanka)
Wymakracz: Jakub Borczon - Piotr Rosiński II, Damian Kiełczewski, Dominik Gołębiewski, Paweł Drózd, Marek Rytelewski, Maciej Pasek, Adam Duda, Bartłomiej Kolankiewicz, Kamil Iwański, Filip Ciach
Zagrali również: Konrad Kandybowicz, Arkadiusz Rogalski, Tomasz Jakubczyk, Michał Szymański, Marcin Kwiatkowski, Michał Rytel i Emil Rogalski
Nadbużanka: Dominik Zdrojewski - Michał Zawisza, Bartek Wojtaszek, Kamil Kozłowski, Kuba Mastalerek, Piotr Srokowski, Piotr Włodek, Szymon Gałązka, Wiktor Wiśniewski, Mateusz Paź, Dawid Kamiński
Po przerwie na boisku pojawili się: Dawid Kozłowski, Piotr Topolewski, Karol Anklewicz, Miłosz Druchniak, Aleksander Purgacz