PIŁKA NOŻNA: Nasi wygrywają w B-klasie (foto)

29.03.2018
autor: Maciej J. Kowalski
WKS Mystkówiec w imponującym stylu rozpoczął rundę wiosenną. W inauguracyjnym meczu zawodnicy z gminy Somianka pokonali lidera rozgrywek Koronę II Ostrołęka aż 8:2.
Zaczęło się od bratniej pomocy. WKS Mystkówiec wystąpił bowiem na boisku WKS Rząśnik, w dodatku... w pomarańczowych strojach rząśniczan. Niebieski komplet, który piłkarze z Mystkówca przygotowali na ten mecz był zdaniem sędziów za bardzo podobny do granatowo-żółtych kostiumów ostrołęczan.
Już do przerwy gospodarze prowadzili 4:1, by w drugiej połowie jeszcze podwoić ten wynik. Zdaniem kibiców ostrołęckiej drużyny oraz dziennikarzy obecnych na spotkaniu, rezultat jest wręcz szokujący, biorąc pod uwagę fakt, że do Rząśnika pojechało kilku zawodników z pierwszej drużyny Korony.
Na listę strzelców po stronie WKS Mystkówiec Stary wpisali się Adrian Kanclerz (2) oraz Robert Szulc, Dawid Kamiński, Adam Rosiński, Jarosław Salwin, Przemysław Woźnica i Paweł Ciskowski. Dla Korony obie bramki strzelił Paweł Dzbeński.

WKS Mystkówiec - Korona II Ostrołęka 8:2 (4:1)
WKS: S. Zawadzki – J. Salwin (82. P. Ciskowski), J. Rosiński, A. Rosiński, D. Kamiński, K. Jeż (73. P. Paź), P. Woźnica (67. K. Paź), R. Szulc, A. Kanclerz (84. D. Grzybowski), P. Ciskowski, M. Milewski
Drugi zespół z naszego powiatu Wymakracz Długosiodło pokonał w wyjazdowym meczu KS Pniewo 4:2.
Gole dla Wymakracza: Emil Rogalski (2), Michał Szymański, Emil Mostowski
J. Borczon - P. Drózd, K. Michalak, D. Brejnak, D. Gołębiewski- M. Szymański (B. Kolankiewicz), M. Laska, Ł. Kwiatkowski (M. Pamrowski), E. Rogalski - A. Duda (M. Pasek), E. Mostowski