PIŁKA NOŻNA: Najważniejsze mecze w historii Wymakracza

Sport

PIŁKA NOŻNA: Najważniejsze mecze w historii Wymakracza

06.07.2021
autor: mjk
Wymakracz Długosiodło rozegra pierwszy mecz barażowy o awans do ligi okręgowej w środę, 7 lipca o 18.00 na włąsnym stadionie. Przeciwnikiem będzie Tęcza Ojrzeń, która według regulaminu rozgrywek... nie ma prawa zagrać w barażu.

Zamieszanie związane z awansem do ligi okręgowej opisywaliśmy TUTAJ. Pomijamy sprawę walkowera, który spowodował, że Wymakracz awansował z czwartego na trzecie miejsce w ciechanowsko-ostrołęckiej klasie A, a skupmy się na barażu o miejsce w okręgówce, zwolnione przez Żbika Nasielsk (awansował do IV ligi po barażu).
W zasadach spadków i awansów czytamy:
Punkt 3: Ligę Okręgową opuszczają dwa ostatnie zespoły, tj. 15 i 16.
Ciechanowska delegatura Związku zdecydowała jednak, że... rozegrany zostanie baraż, pomiędzy Wymakraczem (wg regulaminu - bezpośredni awans do LO) i Tęczą Ojrzeń (która zajęła spadkowe 15. miejsce w minionych rozgrywkach).
Nie znamy przepisów, na podstawie których zarządzono ten baraż. Ciechowska delegatura MZPN wyraźnie nie radzi sobie z decyzjami, bopodstawy prawnej, w oparciu o którą baraż ogłosił, nie przedstawił. Na stronie internetowej COOZPN nie ma nawet informacji o nadchodzącym dwumeczu.
Znając życie, po barażu, możemy spodziewać się kolejnych "kwiatków".

Jeśli chodzi o sam baraż, pierwszy mecz odbędzie się w Długosiodle w środę o 18.00. Rewanż odbędzie się w sobotę.
Piłkarze Wymakracza stoją przed historyczną szansą awansu do ligi okręgowej (choć naszym zdaniem, już awans wywalczyli). Dla klubu, który na boiskach ligowych występuje dopiero od 2016 roku to wielkie wydarzenie.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość