PIŁKA NOŻNA: Loczki rozpoczęły przygotowania od pożegnania

Sport

PIŁKA NOŻNA: Loczki rozpoczęły przygotowania od pożegnania

21.07.2022
autor: mjk
We wtorek 19 lipca do treningó powróciły piłkarki drugoligowych Loczków Wyszków. Już w piątek zagrają pierwszy mecz kontrolny.

Zespół będzie przygotowywał się do rundy jesiennej na wyszkowskich obiektach. W planie jest rozegranie czterech sparingów. Pierwsze dwa jużw najbliższych dniach - w piątek o 19.30 wyszkowianki podejmować będą pierwszoligową Ząbkovię Ząbki, a w niedzielę o 15.00 występujące w III lidze Forty Piątnica.
Na pierwszym treningu zawodniczki pożegnały swoją koleżankę Aleksandrę Ślubowską, która po kontuzji, jaką odniosła w ostatnim meczu poprzedniego sezonu, postanowiła zawiesić piłkarskie buty na kołku.
- Nie sądziłam, że po zakończeniu gry w Piasecznie (w ekstraligowym zespole Gosirek - przyp. mjk) będę jeszcze potrafiła się tak zaangażować w grę i życie klubu. - mówiła wzruszona piłkarka. - W Wyszkowie poznałam świetne dziewczyny i bardzo dziekuję za cały ten czas, który mogłam spędzić z wami. Zawsze będę trzymała kciuki za Loczki - zakończyła stoperka.

Z klubu odchodzi także Anna Jałocha. Pomocniczka Loczków otrzymała propozycję gry w zespole beniaminka Ekstraligi - Pogoni Tczew.
- Żałowałabym, gdybym nie spróbowała swoich sił w najwyższej lidze - powiedziała zawodniczka. - Drugiej takiej ekipy, jak w Wyszkowie, nie ma, ale wyzwanie sportowe było naprawdę kuszące.

Czekamy na potwierdzenie wzmocnień zespołu, na pierwszym treningu pojawiły się trzy zawodniczki testowane oraz wychowanki klubu, które ukończyły już wiek uprawniający do gry w zespole seniorek.
Ciągle nie ma jeszcze terminarzy drugoligowych rozgrywek, a przyczyną jest... kolejne wycofanie zespołu. W poniedziałek okazało się, że w rozgrywkach zabraknie KKP Warta Gorzów Wielkopolski. W tej sytuacji najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest utrzymanie spadkowicza, czyli KS Raszyn.
Pierwsze mecze II ligi - 13 sierpnia.

Swoich przeciwników poznały za to zespoły młodzieżowe Loczków. Młodziczki zagrają z Piastovią Piastów, Diamonds Academy Warszawa, Ząbkovią Ząbki, Pragą Warszawa, Varsovią i Legią. Trampkarki mają w tym sezonie tylko cztery przeciwniczki: Ząbkovia, Diamonds, Praga i Legia.
Obie ligi młodzieżowe zaczynają rozgrywki 10 września.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość