PIŁKA NOŻNA: Loczki pewnie wygrywają w Pabianicach (FOTO)

06.09.2022
Ani przez chwilę nie było zagrożone zwycięstwo Loczków w meczu czwartej kolejki II ligi piłki nożnej kobiet. Wyzkowianki pokonały na wyjeździe PTC Pabianice 4:1.

Przez pierwszy kwadrans drużyny nie stworzyły klarownych sytuacji. Potem do natarcia ruszyły wyszkowianki, które w 17. i 20. minucie zdobyły dwa gole. Pierwsze w barwach Loczków trafienie zanotowała Julita Pietruczuk, po świetnym podaniu Natalii Czyż. Drugą bramkę zdobyła niezawodna Paulina Pokraśniewicz, wykorzystując prostopadłe podanie Oliwii Piersy.
Najładniejsza bramka padła kwadrans później. Do piłki, źle wybitej przez stoperkę PTC, dopadła O. Piersa, zobaczyła daleko wysuniętą bramkarkę i pięknym uderzeniem z 35 metrów zdobyła gola na 3:0. Również dla tej zawodniczki było to pierwsze trafienie w barwach wyszkowskiego zespołu.
Dwie minuty później dzieła zniszczenia dokończyła P. Pokraśniewicz, która po czterech kolejkach ligowych ma na koncie 8 goli.
Po przerwie mecz nie miał już takiego tempa. Pabianiczanki atakowały chaotycznie, a piłkarki z Wyszkowa nie potrafiły wykorzystać szans, grając zdecydowanie słabiej, niż w pierwszej połowie. Dwie najlepsze szanse miały A. Kozłowska oraz O. Piersa, ale w obu przypadkach lepsza była bramkarka PTC.
W 70. minucie po przypadkowym zagraniu ręką w polu karnym sędzia podytkowała jedenastkę dla gospodyń. Niewiele brakowało, żeby Adriana Wiśniewska obroniła strzał pabianiczanki, ale piłka wpadła jednak do siatki.
Do końca meczu gra się nie zmieniła. Wyszkowianki kontrolowały grę, ale podświadomie oszczędzały siły.

PTC Pabianice - Loczki Wyszków 1:4 (0:4)
Gole dla Loczków: P. Pokraśniewicz (20. i 40.), J. Pietruczuk (17.), O. Piersa (38.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Wiktoria Mostowska, Joanna Jeż, Eliza Pietruczuk, Anna Bortkiewicz, Weronika Molska (40. Aleksandra Kozłowska), Julita Pietruczuk, Oliwia Piersa, Natalia Kasińska (82. Maria Połodziuk), Natalia Czyż, Paulina Pokraśniewicz (67. Marta Kiełek)

Za tydzień niezwykle atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie. W niedzielę na wyszkowskim stadionie zagra Lech Poznań, lider drugoligowej tabeli. Poznanianki w czterech meczach zdobyły komplet punktów i strzeliły aż 29 goli. Początek niedzielnego pojedynku o godzinie 15.00.