PIŁKA NOŻNA: Loczki bez punktów w Koninie (foto)

15.08.2021
Loczki Wyszków nie przywiozły punktów z pierwszego meczu II ligi piłki nożnej kobiet. W Koninie miejscowy Medyk II pokonał wyszkowianki 3:2.

Już po zapoznaniu się ze składem rezerw Medyka wystawionych do gry w sobotnie południe wiadomo było, że lekko nie będzie. Wśród 14 zawodniczek jakie pojawiły się na placu gry, aż 11 to zawodniczki zgłoszone do rozgrywek kobiecej Ekstraligi.
Na boisku nie było jednak widać różnicy. Po pierwszych nerwowych minutach do głosu doszły gospodynie, które miały kilka sytuacji po rzutach rożnych. Potem sytuacja na boisku się wyrównała i gdyby nie interwencje świetnie grającej Oliwii Szymczak wyszkowianki mogły prowadzić.
Wreszcie przewaga Loczków, w 34. minucie, została udokumentowana. Po dośrodkowaniu Anny Jałochy z rzutu rożnego Aleksandra Ślubowska głową strzela do siatki Medyczek.
Chwilę później Aleksandra Kozłowska miała świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, ale bramkarka koninianek pokazała, dlaczego broni w Ekstralidze.
Po zmianie stron do głosu doszły podopieczne Sandry Sałaty, wielokrotnej reprezntantki Polski i czynnej zawodniczki Medyka. W ciągu kwadransa koninianki udowodniły, że posiadają Ekstraligowe umiejętności. W 63. minucie Oliwia Jaśniak, a trzy minuty później Julia Ustarbowska zdobyły gole i wyprowadziły Medyka na prowadzenie. Na domiar złego, mimo że wyszkowianki atakowały (Anna Bortkiewicz z najbliższej odległości trafiła obok słupka, a Paulina Pokraśniewicz przegrała pojedynek sam na sam z Szymczak), w 80. minucie to Medyk zdobył trzeciego gola, którego autorką była Julia Chudy.
W ostatniej minucie meczu po faulu na Paulinie Pokraśniewicz gola na 2:3 zdobyła z rzutu karnego Oliwia Świętoń.

Medyk II Konin - Loczki Wyszków 3:2 (0:1)
Gole dla Loczków: A. Ślubowska (34.), O. Świętoń (90.)
Loczki: K. Kulasińska - N. Czyż, A. Ślubowska, J. Jeż, W. Mostowska, N. Chimkowska (68. M. Rosa), A. Bortkiewicz, A. Jałocha, O. Świętoń, A. Kozłowska, P. Pokraśniewicz. Trener: K. Wołynko.

W najbliższą sobotę wyszkowianki czeka kolejny ciężki mecz, kolejny pojedynek z rezerwami ekstraligowego zespołu. Do Wyszkowa przyjedzie UKS SMS Łódź, który w pierwszej kolejce rozbił KS Raszyn aż 12:0.