PIŁKA NOŻNA: Kolejny beniaminek odprawiony

31.10.2023
autor: M
Pierwsza drużyna Bugu Wyszków nie miała litości dla kolejnego beniaminka rozgrywek. Po rozgromieniu w poprzedniej kolejce Mazura Radzymin, tym razem o dobrej formie wyszkowian przekonały się Orły Zielonka.

Sobotni wyjazdowy mecz rozpoczął się dla Bugu znakomicie. Już w 3. minucie piłka trafiła pod nogi Piotra Połodziuka. Pomocnik Bugu najpierw zwiódł obrońcę, a po chwili precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku nie dał szansy bramkarzowi. Po półgodzinie miejscowi dość nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania. Napastnik Orłów zwodem najpierw minął jednego z obrońców Bugu, a następnie próbował dograć do lepiej ustawionego kolegi. Zrobił to jednak w taki sposób, że piłka trafiła w nogę Roberta Nogaja i wpadła do bramki obok interweniującego w przeciwną stronę Kacpra Fedorczyka. W tym kontekście bardzo ważna była bramka na 2:1, która była akcją kończącą pierwszą połowę. Już w doliczonym czasie na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Illia Zaproschenko. Strzał Ukraińca był bardzo precyzyjny i bramkarz nie miał najmniejszych szans.
W związku z minimalnym prowadzeniem Bugu, gospodarze mogli jeszcze liczyć na doprowadzenie do remisu. Tak było jednak tylko przez pierwsze minuty drugiej połowy, wyszkowianie bowiem bardzo szybko wyjaśnili sytuację. W 55. minucie rezerwowy Filip Woźnica najpierw minął bramkarza, a po chwili kopnął do pustej bramki. Kilka minut później strzelił silnie głową, piłka przełamała ręce bramkarza i ugrzęzła w bramce. Ozdobą drugiego z rzędu meczu był strzał Nogaja z rzutu wolnego. Stoper Bugu trafił idealnie pod poprzeczkę, niemal z tego samego miejsca jak podczas meczu z Mazurem. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. Od razu po stracie piątego gola, gospodarze przeprowadzili składną akcję, którą zagraniem ręką w polu karnym przerwał jeden z wyszkowian. Zawodnik Orłów pewnym strzałem zmylił Fedorczyka i skutecznie wykorzystał „jedenastkę”.

Orły Zielonka - Bug 2:5 (1:2)
Gole dla Bugu: Połodziuk 3, I. Zaporoshchenko 45+3, Woźnica 55, 63, Nogaj 77 (wolny).
Bug: K. Fedorczyk - R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak (73. J. Chodkowski) - P. Połodziuk, A. Krawczyk (68. W. Podolski), B. Ciach, J. Wyszkowski (81. A. Balcer) - A. Waszak (46. F. Woźnica), I. Zaporoshchenko (73. P. Wojtkowski).
Sędziował: M. Włodarczyk.
Widzów: ok. 150.

Najbliższy mecz Bug rozegra 4 listopada o godz. 17:30 u siebie z Deltą Warszawa.