PIŁKA NOŻNA: Dobry mecz i wyjazdowe zwycięstwo WKS Rząśnik

05.11.2021
Dobry mecz rozegrali w niedzielę piłkarze WKS Rząśnik. W wyjazdowym spotkaniu pokonali Wisłę Jabłonna 3:1.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla rząśniczan, którzy już w 11. minucie objęli prowadzenie po strzale Michała Piotrowskiego. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, ale obu zespołom brakowało skuteczności.
Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, co przyniosło im w 56. minucie gola. Wiślacy nie cieszyli się zbyt długo z remisu, bo sześć minut później Karol Anklewicz zdobył gola dla WKS.
Od tego momentu na boisku było bardzo nerwowo. Gospodarze atakowali, ale bardzo chaotycznie i nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę WKS. Rząśniczanie groźnie kontratakowali i przy lepiej nastawionych celownikach powinni zdobyć kolejne 2-3 bramki.
Wreszcie w doliczonym czasie gry Łukasz Piątek postawił kropkę nad i, strzelając gola na 3:1.
Dzięki temu zwycięstwu WKS awansował na trzecie miejsce w tabeli warszawskiej klasy A.

Wisła Jabłonna - WKS Rząśnik 1:3 (0:1)
WKS: B. Grabowski - M. Abramczyk, K. Zacharski (46. D. Kamiński), J. Wierzchoń, H. Skrzecz, D. Zacharski, P. Osowiecki, Ł. Abramczyk,  K. Anklewicz, M. Piotrowski, Ł. Piątek

W niedzielę o 14.00 WKS gra mecz z drugim w tabeli Bobrem Tłuszcz.