PIŁKA NOŻNA: Bug Wyszków wygrał turniej o Puchar Burmistrza (FOTO)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Bug Wyszków wygrał turniej o Puchar Burmistrza (FOTO)

16.01.2023
autor: mjk
Dwudniowy turniej o Puchar Burmistrza Wyszkowa odbył się w weekend w hali WOSiR. Organizatorem był MZKS Bug Wyszków oraz Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ciekawostką był fakt, że rywalizacja zawodników z rocznika 2013 była przeprowadzona na bramkach 5x2m.

W sobotę odbyła się rywalizacja dwunastu zespołów w dwóch grupach. W niedzielę najlepsze sześć zespołów grało w Lidze Mistrzów, pozostałe w Lidze Europy. W 60 meczach zdobyto prawie 300 goli, a na boisku pojawiło się ponad 100 zawodników.
W turnieju wystartowały trzy zespoły Bugu Wyszków, dwie drużyny WKS Mystkówiec, WKS Rząśnik oraz goście z Jadowa, Piastowa i Warszawy.
Dwudniowy turniej wygrał Bug I Wyszków, wyprzedzając AGAPE II Warszawa i drugą drużynę Bugu. Pamiątkowe puchary i medale wręczali burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, dyrektor WOSiR Adam Szymańki oraz prezes MZKS Bug Wyszków Marek Zalewski.
Zawody sędziowali: Mariola Rębowska, Michał Chrzczonowski oraz Tomasz Sadurski.
Zawodnik Bugu Jakub Księżak został królem strzelców zdobywając 13 bramek, natomiast Antoniego Wielgolewskiego (również Bug) wybrano najlepszym bramkarzem turnieju. Tytuł MVP powędrował do zawodnika z drużyny AGAPE Warszawa - Wojciecha Sosnowskiego.

Warto podkreślić liczną obecność kibiców (nie tylko gospodarzy) i świetny doping dla młodych piłkarzy.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość