PIŁKA NOŻNA: Bug gra dalej w Pucharze Polski

Sport

PIŁKA NOŻNA: Bug gra dalej w Pucharze Polski

27.08.2021
autor: M
W środę Bug rozpoczął tegoroczną przygodę z okręgowym Pucharze Polski. Na pierwszy ogień przyszło się zmierzyć z wymagającym jak III rundę rywalem. Nasz zespół był podejmowany w Wołominie przez trzecią drużynę gr. I warszawskiej A-klasy ubiegłego sezonu - rezerwy IV-ligowego Huraganu.

Mimo że teoretycznie zespoły dzieli tylko jedna klasa rozgrywkowa, to na boisku różnica była aż nadto widoczna. Młody zespół gospodarzy z rzadka przedostawał się przed bramkę debiutującego w bramce Bugu Kacpra Fedorczyka. Pozyskany latem z ŁKS-u Łochów młodzieżowiec z rocznika 2004 przez cały mecz setnie wynudził się, ponieważ wołominianie ani razu nie zagrozili jego bramce. Dobrych okazji przed przerwą nie stworzyli sobie również goście.
Jednak już w drugiej akcji po przerwie wynik meczu otworzył Kowalczyk. Po dograniu Połodziuka nasz napastnik, strzałem z pierwszej piłki, nie dał szans bramkarzowi. Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do ostatnich minut meczu, jednak, mimo minimalnego prowadzenia, wynik spotkania nie był zagrożony. W 84. minucie na strzał przy dalszym słupku zdecydował się Kamiński. Piłka po chwili zatrzepotała w siatce. Trzy minuty później ten sam gracz podwyższył prowadzenie Bugu. Szczęśliwa dla Bugu okazała się ponownie ostatnia akcja meczu. Tym razem swojego pierwszego gola w oficjalnym spotkaniu seniorów strzelił strzałem z 10 metrów de Sousa Costa.

Huragan II Wołomin - Bug 0:4 (0:0)
Gole: Kowalczyk 47, Kamiński 83, 87, de Sousa Costa 90.
Bug: Fedorczyk (63. Imiołek) - Nogaj, M. Maciak, Cyrych (46. Czabaj) - Ciach (46.  Rudnik), Wojtkowski (63. de Sosusa), Łada (46. Kamiński), Podolski (46. Połodziuk), K. Maciak - J. Rejnuś, Kowalczyk (63. Kopiejewski).
Sędziował: Lewandowski (Warszawa)
Widzów: 50.

Mecze IV rundy odbędą się 8 września. Losowanie par odbędzie się w przyszłym tygodniu.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość