KOLARSTWO: Legia MTB Maraton w Rząśniku. Triumfował Łukasz Góralewski (FOTO)

Sport

KOLARSTWO: Legia MTB Maraton w Rząśniku. Triumfował Łukasz Góralewski (FOTO)

24.05.2022
autor: Marcin Wasiołek z zespołem, fot. FB/LegiaMTBmaraton
Silny wiatr przez całe niedzielne (22 maja) zawody utrudniał życie uczestnikom Legia MTB Maraton w Rząśniku. A jak udało się pokonać wiatr, to na trasie czekało sześć podjazdów singlowych i niełatwe technicznie zjazdy. Ale pokonanie tych wyzwań z pewnością przyniosło satysfakcję.
 
Człowiek instytucja, czyli zastępca wójta gminy Rząśnik Paweł Abramczyk organizował i przygotował trasę, a na końcu jeszcze wystartował z sukcesem na dystansie GIGA. Od lat doskonali trasę, która staje się kultową na Mazowszu, a jednocześnie boleśnie weryfikuje kolarskich „gawędziarzy”.
Na trasie działo się wiele interesujących akcji: ucieczek, ataków i kontrakcji, co dało wiele emocji na mecie. Na dystansie GIGA zdecydowanie wygrał zawodnik Cateny Wyszków Łukasz Góralewski. Na dystansie MEGA wśród pań Katarzyna Radziszewska z zespołu MCP BIKE TEAM, a wśród panów Adrian Kuczyński z Cateny Wyszków. Natomiast dystansie MINI wygrali Patrycja Tabor i Jakub Łukaszewicz, oboje z WKK. Zespołowo znakomicie zaprezentował się Team Cateny z Wyszkowa.
Serdeczne podziękowanie dla władz gminy, druhów z OSP, KPP Wyszków czuwających nad bezpieczeństwem zawodów.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość