DAKAR: Kamil Wiśniewski nadal trzeci, ale przewaga drastycznie stopniała

Sport

DAKAR: Kamil Wiśniewski nadal trzeci, ale przewaga drastycznie stopniała

11.01.2022
autor: mjk
Kamil Wiśniewski po wtorkowym etapie Dakaru zajmuje nadal trzecią pozycję, ale przewaga nad Francisco Moreno zmniejszyła się z 23 minut do zaledwie 40 sekund!

Wyszkowianin w poniedziałek zajął 4. miejsce i w klasyfikacji generalnej quadowców awansował na 3. lokatę. – Około 80. kilometra zauważyłem, że schodzi mi powietrze z koła. Wiedziałem, że do mety zostało jeszcze 300 kilometrów, więc nie ryzykowałem. Zatrzymałem się, załatałem oponę i pognałem dalej. Poza tym jechało mi się bardzo dobrze. Odcinek oceniam pozytywnie, sporo długich prostych, dużo przyjemnej jazdy po wydmach.

Jednak we wtorek główny rywal do miejsca na podium, Argentyńczyk Moreno pojechał świetnie i odrobił prawie całą stratę do Kamila. Z 23 minut zostało zaledwie 40 sekund i każdy błąd na jutrzejszym etapie może kosztować miejsce na podium. Etam IX wygrał Pablo Copetti przed A. Giroud. Nasz awodnik był szósty. Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał Francuz Giroud, który wyprzedza Amerykanina Copettiego o 24,5 minuty.

Klasyfikacja generalna quady:
1. A. Giroud 38:06:16
2. P. Copetti +24:31
3. K. Wiśniewski +2:38:02
4. F. Moreno +2:38:42

Do zakończenia rajdu pozostały trzy dni.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość