BUG WYSZKÓW: Ruszyły prace komitetu 100-lecia MZKS Bug Wyszków

Sport

BUG WYSZKÓW: Ruszyły prace komitetu 100-lecia MZKS Bug Wyszków

04.01.2022
autor: mjk
9 kwietnia 2022 - to termin głównych obchodów 100-lecia MZKS Bug Wyszków. Jak obiecują organizatorzy obchodów - imprezy okolicznościowe będą odbywały się do listopada.

W poniedziałek 3 stycznia odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego obchodów stulecia największego wyszkowskiego klubu sportowego. Na przewodniczącego komitetu zarząd klubu powołał Zbigniewa Rydzewskiego, wiceprzewodniczącymi zostali Jerzy Nowak, Stanisław Obrębski i Lech Przychodzień, a sympatyków klubu, którzy wezmą udział w pracach komitetu podzielono na grupy, zajmujące się poszczególnymi zadaniami.
Główne obchody odbywać się będą 9 kwietnia. Rozpoczną się mszą św. o godz 15.00 w kościele pw. św. Wojciecha. Następnie wraz z Młodzieżową Orkiestrą OSP w Wyszkowie uczestnicy przejdą na plac Miejski, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii MZKS Bug.
Omówiono także pozostałe imprezy, które będą się odbywać w związku ze stuleciem. Na wniosek zespołu ds. odznaczeń powstanie lista zasłużonych dla klubu, którzy zostaną uhonorowani odznaczeniami Polskiego Związku Piłki Nożnej, Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz klubowymi odznakami. Odznaczenia będą wręczane cyklicznie przed domowymi meczami drużyny seniorów Bugu.
Inny zespół sporządzi listę i zajmie się uhonorowaniem zmarłych zasłużonych dla klubu. Jeszcze inna grupa sympatyków zajmować się będzie innymi dyscyplinami sportu, które były uprawiane w Bugu Wyszków (np. kolarstwo, siatkówka, tenis stołowy, lekkoatletyka, szachy). Mają sporządzić wnioski o uhonorowanie zasłużonych dla Bugu zawodników do odpowiednich związków sportowych (m.in. PZKol, PZLA, PZPS).
Osobną sprawą będzie powołanie Klubu Seniora Bugu Wyszków. Pierwsze spotkanie w tej kwestii odbędzie się już 10 stycznia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej WOSiR.
Jak powiedział prezes MZKS Bug Wyszków na 2022 rok klub zmienia herb na złoto czarny. W tych samych barwach będą –występować także piłkarze (drugi komplet będzie biało-złoty). Przewidziane są także imprezy, które klub przygotuje przy udziale MZPN (turniej młodzieżowe oraz turniej dla mazowieckich klubów obchodzących w tym roku okrągłe rocznice).
Uporządkowaniem i uzupełnieniem dokumentów związanych z historią klubu zajmie się zespół pod opieką Mirosława Powierzy, który prosi wszystkie osoby związane z klubem o kontakt w celu podzielenia się pamiątkami MZKS. - Zrobimy skan, fotografię i oddamy pamiątki rodzinne w nienaruszonym stanie - obiecuje M. Powierza zapraszając do biblioteki miejskiej.
Zebrani zgłaszali także swoje pomysły dotyczące 100-lecia, m.in. przygotowanie tablicy pamiątkowej poświeconej zmarłym zawodnikom i działaczom Bugu. Padł także pomysł, aby upamiętnić upamiętnienie Leopolda "Lolka" Karpińskiego i nadać jego imię uliczce dojazdowej do stadionu (od ul. 11 Listopada).

Następne spotkanie organizacyjne komitetu odbędzie się 17 stycznia w sali konferencyjnej WOSiR.

ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość