BIEGI: Rekordowe nocne bieganie (foto)

09.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Z roku na rok bieg Wyszkowska Dycha cieszy się większym powodzeniem. W tegorocznym wzięło udział ponad 300 miłośników biegania.

Wyszkowska Dycha, organizowana przez Gminę Wyszków i wyszkowski Klub Biegacza, ma już kilkuletnią tradycję, ale dopiero po raz drugi odbyła się nocą. Ze względu na upał, to dla biegaczy znakomite rozwiązanie. Najwięcej osób - 155 - wystartowało na najdłuższym dystansie 10 km. 94 osoby pobiegły na 5 km, 58 – 2,5 km. W sumie 307 biegaczy, mieszkańcy Wyszkowa i wielu, nie tylko okolicznych, miejscowości.
Na dystansie 10 km wśród panów po raz kolejny I miejsce na podium zajął Tomasz Roszkowski z Warszawy (00:36:28). Mieszkańcy stolicy zajęli również II i III miejsca: Zbigniew Podleś (00:38:56) i Daniel Strykowski (00:40:02). W kategorii pań jako pierwsza na metę dobiegła Aneta Lubińska z Ciechanowa (00:45:21), jako druga – wyszkowianka Magdalena Deluga (00:46:49), III – Magda Sekścińska z Łomży (00:48:19).
Również w biegu na 5 km panów na podium zabrakło wyszkowianina. Pierwszy był Tomasz Polewczyk z Łysych (00:18:53), drugi – Tomasz Budniak z Władysławowa (00:19:01), trzeci – Dariusz Dyga z Warszawy (00:19:55). Natomiast wśród pań triumfowała wyszkowianka Izabela Gudanis (00:20:56). Pokonała dwie warszawianki: Dagmarę Lewandowską (00:23:15) i Ilonę Brusiło (00:23:49).
Na dystansie 2,5 km dominowali wyszkowianie. Wśród mężczyzn I miejsce zajął Szymon Skwarski z Łochowa (00:08:52), II - Przemysław Oleksiak z Wyszkowa (00:09:15), III – Jan Stupnicki (00:09:46), również z Wyszkowa. W kategorii pań zwyciężyła Ewa Pazuła (00:11:27) z Wyszkowa, druga była również wyszkowianka Barbara Zwalińska (00:11:39), trzecia – Anna Maciak ze Skuszewa (00:13:09).
Wśród wszystkich zawodników rozlosowano dodatkowe upominki. Wyjątkowe wyróżnienie - lot balonem - ufundowała huta Ardagh Glass dla zawodnika, który na dystansie 10 km dobieganie na metę jako 41. Taki numer znajduje się na spodzie wyprodukowanych w firmie butelek. Nagrodę zdobył Mariusz Napora z Wyszkowa.