Dlaczego warto głosować na Trzecią Drogę?

Wydarzenia

Dlaczego warto głosować na Trzecią Drogę?

02.10.2023
autor: Artykuł sponsorowany
Jesteśmy w okresie przedwyborczym, zastanawiamy się nad najlepszym wyborem dla siebie, dla swoich rodzin, dla Polski. Dla wielu z Państwa zarówno rządy PiS - u jak i oferta Koalicji Obywatelskiej jest daleka od osobistych oczekiwań. Należy pamiętać, że bez parlamentarzystów Trzeciej Drogi nie uda się realnie wpłynąć na możliwość utworzenia nowego rządu, składającego się z innej niż PIS siły politycznej. Jedyną szansą zmiany na lepsze jest zaufanie okazane przy najbliższych wyborach kandydatom PSL na listach Trzeciej Drogi. Nasi kandydaci to ludzie pełniący odpowiedzialne funkcje od lat w miejscach, w których mieszkają. To ludzie, których znacie Państwo od dawna. Znają potrzeby mieszkańców od podstaw, słyszą codziennie z czym mierzą się zwykli ludzie. Nasi kandydaci to aktywni samorządowcy, którzy mają bezpośredni kontakt z wyborcami w codziennych spotkaniach, w  kontaktach i ustawicznym  wsparciu w bieżących sprawach lokalnych społeczności.

W związku z tym nasza oferta jest bardzo bogata, rzeczowa i oparta o praktykę i doświadczenia, a przede wszystkim realna. 

 

Co leży u podstaw naszego programu np. w obszarze polityki rodzinnej?

Dla rodziców i małych dzieci proponujemy bezpłatny dostęp do żłobków i przedszkoli. Koszty utrzymania powinien samorządom zrefundować rząd. Rodzice powinni partycypować w kosztach wyżywienia i we własnym zakresie opłacać dodatkowe zajęcia. Oni będą mogli jednocześnie rozwijać się zawodowo i spełniać w roli rodzica.
 

Reformy wymaga również oświata.

Niż demograficzny, powodujący małą liczbę  dzieci w klasach, rujnuje finanse samorządów. Przeładowane programy nauczania również należy zmienić. Postawmy na nowoczesną edukację. Świat potrzebuje informatyków, programistów. Dajmy naszym dzieciom szansę, a świat ich zagospodaruje. 
 

Niezbędna jest też reforma administracyjna kraju.

Wszystkie podstawowe potrzeby mieszkańcy powinni móc załatwić w swoich gminach. Najwyższy czas to odmienić.

Samorządy powinny być wyposażone w stabilne, na dobrym poziomie dochody własne. Ich przedstawiciele najlepiej wiedzą jak je zaplanować i zagospodarować właśnie z perspektywy indywidualnych potrzeb jednostek samorządowych. Udział w podatku VAT byłby najlepszym rozwiązaniem. Tylko stałe, przewidywalne dochody zapewnią rozwój naszych małych ojczyzn.

Praca w administracji samorządowej nie powinna być karą, ale zaszczytem. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy będzie należycie wynagradzana. Za właściwie wykonaną pracę należy się godne, satysfakcjonujące wynagrodzenie.
Istnieje konieczność w ramach aktywizacji środowisk wiejskich zakwalifikowania sołtysów do korpusu urzędników samorządowych. Powinni oni być wynagradzani w zależności od wielkości sołectwa. 
 

Służba zdrowia.

Zauważalne jest, że dostępność do służby zdrowia jest bardzo zła. Dotyczy to  stomatologów, lekarzy różnych specjalności, jak również lekarzy pierwszego kontaktu.  Od lat sytuacja wymaga zdecydowanej reformy. Pieniądze powinny trafiać do lekarzy po wykonanej wizycie pacjenta. Gros osób wymagających niezwłocznej pomocy, mimo odprowadzanych składek z wynagrodzenia, korzysta z prywatnej służby zdrowia. Mało tego, osoby wymagające specjalistycznego leczenia, muszą płacić ogromne pieniądze za wizyty i leki. Coraz częściej  zmuszeni są organizować publiczne zbiórki, by mieć szansę  na odzyskanie zdrowia. Tu jest konieczna zmiana.
 

Przedsiębiorczość.

Uproszczenie prawa, następnie stabilne, mądre podatki. Jeśli przedsiębiorcy dostrzegają, że ich podatki są mądrze i sprawiedliwie wykorzystywane, to widzą też sens prowadzenia działalności gospodarczej. Nadmierna ilość kontroli, coraz większe obciążenia finansowe i  marnotrawienie środków publicznych prowadzi do unikania płacenia podatków. To psuje atmosferę zaufania do Państwa, a co za tym idzie do instytucji samorządowych.

Gdyby podatki były zrównoważone, przedsiębiorców byłoby stać na prowadzenie firm i tym samym chętniej legalizowaliby przedsiębiorstwa.
 

Emeryci i renciści.

Emerytury powinny być zależne od przepracowanych lat i wysokości odprowadzanych składek. Tylko wtedy każdy młody człowiek widziałby sens odkładania kapitału na swoją bezpieczną przyszłość.
 

Seniorzy.
Przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, a więc dostęp do służby zdrowia. W związku ze starzeniem się społeczeństwa, konieczna jest organizacja przez Państwo i Samorządy domów opieki oraz zapewnienie w nich godnych warunków i profesjonalnej pomocy medycznej.
 
Młodzi.
Państwo musi odzyskać zaufanie poprzez mądrą i odpowiedzialną politykę. Przede wszystkim zapewnienie godnych zarobków. Wsparcie finansowe dla tych, którzy nie mają swojego mieszkania. Szanse na godne funkcjonowanie, zapewnienie rozwoju młodych pokoleń, powinno opierać się na wsparciu nie tylko na starcie, przy zakupie pierwszych mieszkań, ale pomoc tym, którzy już spłacają wciąż drożejące kredyty.
 
Inflacja.
Podjęcie natychmiastowych, radykalnych działań, by przywrócić wartość polskiej złotówki. Przywrócić szacunek i wiarę w Polskie Państwo. Dać nadzieję na lepszą Polskę, bo jest to możliwe.


 
Polki i Polacy zasługują na lepsze rządy. Jeszcze raz podkreślam, że bez mandatów uzyskanych przez Trzecią Drogę nigdy nie zmienimy aktualnego układu sił politycznych w parlamencie. 
Zatem zaapeluję ponownie. Podejmijmy działanie, oddajmy swój głos, oddajmy głos na Trzecią Drogę!
 
 
Z wyrazami szacunku
Stanisław Jastrzębski
Wójt Gminy Długosiodło
Wiceprzewodniczący ZGWRP
Kandydat na Posła RP

Materiał KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni
Bug z nami 7
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość