Powiat

1 / 3

ZABRODZIE: Wspólna podróż z miłością w sercach (foto)

13.12.2016
autor: Ewa Elward
Pary z długoletnim stażem małżeńskim 8 grudnia uroczyście świętowały swoje jubileusze. Złote Gody w tym roku obchodzą 4 pary, diamentowe – 3, jedna para może pochwalić się 70-letnim stażem małżeńskim.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Niegowie. Druga część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Przybyłych powitali wójt Tadeusz Michalik i dyrektor GOK Małgorzata Wiśniewska. Wójt zwrócił się do jubilatów, podkreślając siłę ich uczucia, która pozwoliła im przeżyć wspólnie te lata.
– Spotykamy się dzisiaj, by w sposób szczególny uczcić piękne jubileusze. Czasy, w których budowaliście własny dom, nie były łatwe ani ze względów politycznych, ani gospodarczych. Mimo to udało wam się przezwyciężyć wszystkie trudności, wychować i wykształcić dzieci, dochować się wnuków, a nawet prawnuków – mówił. – Ta wspólna podróż przez życie nie byłaby możliwa bez miłości. Ta rocznica jest szczególną okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu waszego małżeństwa. To czas na podziękowanie Bogu za miłość i trwałość waszego małżeństwa. Idźcie więc przez życie z miłością w sercach, otoczeni życzliwymi ludźmi. Silni wspólnotą waszej rodziny – nierozłączni.
Po wręczeniu medali, wyróżnień i upominków przyszedł czas na gratulacje i życzenia. Zgromadzeni podzielili tort i zasiedli do poczęstunku. Spotkanie umilił występ pań z zabrodzkiego zespołu „Sława”.
Przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznano parom, które przeżyły w małżeństwie 50 lat: Anna i Stanisław Dziubielowie, Teresa i Mieczysław Jezierscy, Alicja i Stanisław Markuszewscy, Julianna i Henryk Witkowie.
Diamentowe gody (60-lecie) świętowali: Stanisława i Stanisław Bartosiewiczowie, Lucyna i Jan Królikowie, Krystyna i Wacław Śliwowie .
Kamienne gody (70-lecie) obchodzili Henryka i Dyonizy Jusińscy.
fot. Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość