ZABRODZIE: Ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów

Powiat

ZABRODZIE: Ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów

17.11.2021
autor: SP w Dębinkach
Uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej, wpisała się na stałe w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej w Dębinkach, odbyła się 3 listopada. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale i ich rodziców. 
 
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Krzysztof Jezierski, dyrektor szkoły Marzena Górczak, nauczyciele i rodzice, uczniowie. 
Pani Dyrektor przywitała serdecznie uczniów klasy pierwszej i wszystkich przybyłych gości. W swoim wystąpieniu podkreśliła, jak bardzo ważny jest pierwszy etap nauki dziecka. Zwróciła uwagę na rolę nauczycieli i rodziców w edukacji wczesnoszkolnej. Życzyła pierwszoklasistom powodzenia, samych sukcesów oraz wiele radości z przebywania w społeczności szkoły. 
Dzieci ubrane w stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem pani Anny Zych przedstawili program artystyczny, w którym spotkali się z Plastusiem i Alą z „Elementarza”. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gorącymi brawami. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów wójt Krzysztof Jezierski. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył im samych miłych chwil w szkole i wręczył im słodkie upominki. Otrzymali też prezenty od swoich rodziców. Również Rada Rodziców przygotowała dla nich niespodziankę – duży zestaw klocków. Na zakończenie uczestniczyli w sesji zdjęciowej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Byście czuli rodzinę wokół siebie (foto)

BRAŃSZCZYK: Byście czuli rodzinę wokół siebie (foto)

13. Familijne Pożegnanie Lata, które odbyło się 12 września w Brańszczyku,  stało się okazją do świętowania także zakończenia termomodernizacji budynków DPS w Brańszczyku oraz 100-lecia niepodległości Polski. Tym razem świętowano w stylu ludowym – mile widzianym elementem stroju każdego uczestnika tego spotkania, osób niepełnosprawnych i ich rodzin był ludowy akcent.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Dołączyli do akcji pomocowej

ZABRODZIE: Dołączyli do akcji pomocowej

Do dobroczynnej akcji #GaszynChallenge dołączyli mieszkańcy gminy. Zbierali pieniądze m.in. na pomoc dla Ewy Łagowskiej i Adasia Wernio.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Jeśli ludzie zamilkną, głazy wołać będą (foto)

DŁUGOSIODŁO: Jeśli ludzie zamilkną, głazy wołać będą (foto)

80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Gmina Długosiodło obchodziła bardzo uroczyście we wtorek 3 września. Delegacje odwiedziły miejsca upamiętniające straszliwe zbrodnie hitlerowskie. W Bosewie Nowym odsłonięto tablicę poświęconą 1 Dywizji Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Największe rekolekcje (foto)

ZABRODZIE: Największe rekolekcje (foto)

Tradycją stały się coroczne, wystawiane od 10 lat w okresie przedświątecznym w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie misteria pasyjne. Jak zauważył starosta Bogdan Pagowski, który wraz z wójtem Tadeuszem Michalikiem, dziękował za to niezwykłe, poruszające widowisko, to największe rekolekcje przed świętami. Misterium pokazywane jest w dniach 19 – 23 marca o godz. 10 w sali gimnastycznej DPS.
zobacz więcej