ZABRODZIE: Świątecznie w Zaczarowanym Ołówku (foto, wideo)

Powiat

ZABRODZIE: Świątecznie w Zaczarowanym Ołówku (foto, wideo)

05.01.2021
autor: opr. ES, fot. Organizatorzy
Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w  Zabrodziu kultywuje tradycje Bożego Narodzenia poprzez zabawę, zajęcia edukacyjne  i jasełka. 
 
W czasie pandemii koronawirusa uroczystość jasełkowa miała odmienny charakter. Przestrzegając reżimu sanitarnego, poszczególne grupy przygotowały swoje występy artystyczne,  które zostały nagrane, a linki do filmów udostępnione rodzicom na stronie www.zaczarowanyolowek.eu. Dzieci recytowały wiersze świąteczne, śpiewały kolędy i pastorałki (na organach akompaniowała im Anna Wosek). Życzenia świąteczne w imieniu właścicieli przedszkola złożyła Mariola Bogdanowicz.
W tym roku, w każdej grupie wiekowej oddzielnie i bez rodziców, odbyły się warsztaty robienia ozdób choinkowych z masy porcelanowej. Po jasełkach dzieci zabrały je do domów, by razem z rodzicami zawiesić na swoich drzewkach świątecznych. Choinki dzieci ustroiły też w przedszkolu. Zerówka, pod kierunkiem Ilony Rudnik, wykonała drzewko z gałązek jałowca, tui i świerku. Inne dzieci, pod kierunkiem Anny Sikory, robiły choinki z mchu. 
Choinkami ozdobiły także karty świąteczne dla rodziców i wysłane do instytucji. 
Przedszkolaki z grup „Jeżyki” i „Zajączki” przystąpiły do akcji MEN „Razem na Święta”. Pod kierunkiem Joanny Kapsy i Ilony Rudnik, przygotowano ozdoby świąteczne i kartki z życzeniami świątecznymi, które dzieci wrzuciły do skrzynek pocztowych sąsiadów, przyjaciół lub osób z rodziny. 


Zapraszamy do obejrzenia wideo:

Jasełka w grupie "Zajączki"
Jasełka w grupie "Misie i Tygryski"
Jasełka w grupie "Jeżyki"

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość