ZABRODZIE: Łączymy siły i… pomagaMY! – bajeczna akcja charytatywna

Powiat

ZABRODZIE: Łączymy siły i… pomagaMY! – bajeczna akcja charytatywna

22.11.2021
autor: Dorota Groszkiewicz Koordynator akcji w ZSP w Zabrodziu
Podczas tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – biblioteka szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu przy współpracy z dwiema innymi szkołami tj. z Liceum Ogólnokształcącym w Radzyminie i ze Szkołą Podstawową w Jackowie Górnym zorganizowała Bajeczną Akcję Charytatywną – zbiórkę książek dla dzieci przebywających w jednym z warszawskich szpitali.
 
Nowe książki można było przynosić do biblioteki szkolnej do 8 listopada. Na akcję odpowiedziało 48 uczniów z naszej szkoły. Serdecznie dziękuję tym Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom, którzy pomogli stworzyć biblioteczkę szpitalną. Połączyliśmy siły i razem zebraliśmy prawie 100 pięknych książek. Myślę, że pacjenci przebywający w warszawskim szpitalu, będą zadowoleni ze swojej biblioteczki, która zostanie jeszcze powiększona o książki ze zbiórki ze szkoły w Radzyminie i Jackowie Górnym. Wierzę, że książki podarowane przez was zadziałają na nich jak lek, który sprawi, że choć na chwilę zapomną o swojej chorobie. Pamiętajcie: Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.
Dary książkowe przygotowano w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, realizując zadanie z modułu III „Warto pomagać”.
DZIEKUJĘ!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość