SOMIANKA: I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej w Kręgach (foto)

Powiat

SOMIANKA: I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej w Kręgach (foto)

29.05.2019
autor: Katarzyna Andruchewicz
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kręgach 23 maja zorganizowała przegląd piosenki angielskiej dla szkół prowadzonych przez stowarzyszenie „Przyjazny Krąg”. 
 
W imieniu społeczności szkolnej, uczestników konkursu i ich opiekunów powitała Katarzyna Andruchewicz, nauczycielka języka angielskiego. Uczennica klasy V Amelia Sztorc wcieliła się w rolę prowadzącej.
Do konkursu przystąpiło 21 uczestników ze szkół w Kręgach, Olszance i Łosinnie, pod opieką nauczycielek Katarzyny Andruchewicz, Ewy Pawłowskiej i Pauliny Szymanik.
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Każdy występ wywoływał aplauz publiczności. Utwory były różnorodne; dynamiczne i radosne, ale też nastrojowe i nostalgiczne.
 
Po długich i burzliwych obradach jury ogłosiło nazwiska laureatów:
klasy I-III: I miejsce – duet Oliwia Polak i Oliwia Świercz (Łosinno), II – Natalia Leja (Olszanka), III – duet Blanka Czuper i Zuzanna Szczerba (Kręgi);
klasy IV-VI: I – Weronika Gołdys (Olszanka), II – Jakub Zawadzki (Kręgi), III – Julia Rogulska (Olszanka);
klasy VII-VIII: I – Małgorzata Szurawska (Kręgi), II – Agnieszka Gołdys (Olszanka), III – Natalia Rogulska (Olszanka), wyróżnienie Klaudia Zawadzka (Kręgi).
 
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy upominki ufundowane przez sponsorów. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Atmosfera panująca podczas konkursu była niezwykle przyjazna, a koncentracja uczestników niespotykana. Mamy nadzieję, że te niezwykłe chwile zostaną z uczestnikami na dłużej, a ich talenty wokalne rozwiną się.
 
***
Z całego serca dziękuję naszym sponsorom za zapewnienie środków finansowych i nagród rzeczowych dla uczestników przeglądu, firmom: Coca Cola HBC Polska,  Quad Graphics Europe i Salonowi Fryzjerskiemu „Inez” Anna Mróz, a także stowarzyszeniu „Przyjazny Krąg” za wsparcie finansowe i organizację naszego przeglądu. Mam tym samym nadzieję na owocną współpracę w przyszłości. Dziękuję również pani dyrektor Elżbiecie Walaszczyk oraz koleżankom, paniom Marcie Wasilewskiej, Elżbiecie Końskiej i Lenie Smykli, za wsparcie przy organizacji tego wydarzenia
Katarzyna Andruchewicz
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pisarz w każdej szkole (foto)

BRAŃSZCZYK: Pisarz w każdej szkole (foto)

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania autorskie z pisarzami w każdej z 7 gminnych szkół. W sumie uczestniczyło w nich 290 uczniów. – Intencja była taka, żeby jak najwięcej dzieci spotkało się z pisarzami – mówi dyrektor biblioteki Marta Gołębiewska. – Chciałabym, żeby te spotkania stały się naszą tradycją.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Refleksje, wzruszenie i radość (foto)

RZĄŚNIK: Refleksje, wzruszenie i radość (foto)

Podczas czwartkowych eliminacji gminnych 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” zostali wybrani reprezentanci gminy w etapie powiatowym, który odbędzie się 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece. Wszyscy recytatorzy byli doskonale przygotowani. Zaprezentowali różnorodne wiersze i fragmenty prozy, wzbudzając refleksję, wzruszenie, ale i radość.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

DŁUGOSIODŁO: Ruszają zajęcia opiekuńcze i konsultacje dla uczniów

Zgodnie z wytycznymi rządu, od 25 maja uczniowie klas I-III będą mogli brać udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych. Jednocześnie z dniem 25 maja zostanie wznowiony dowóz uczniów na terenie Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pamięci Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” (foto)

DŁUGOSIODŁO: Pamięci Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” (foto)

W Sieczychach 11 września odbyła się uroczystość z okazji 77. rocznicy akcji „Taśma Wschodnia - Sieczychy 1943” oraz 17. rocznicy nadania szkole imienia hm. ppor. AK „Zośki” T. Zawadzkiego.
zobacz więcej