SOMIANKA: I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej w Kręgach (foto)

Powiat

SOMIANKA: I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej w Kręgach (foto)

29.05.2019
autor: Katarzyna Andruchewicz
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kręgach 23 maja zorganizowała przegląd piosenki angielskiej dla szkół prowadzonych przez stowarzyszenie „Przyjazny Krąg”. 
 
W imieniu społeczności szkolnej, uczestników konkursu i ich opiekunów powitała Katarzyna Andruchewicz, nauczycielka języka angielskiego. Uczennica klasy V Amelia Sztorc wcieliła się w rolę prowadzącej.
Do konkursu przystąpiło 21 uczestników ze szkół w Kręgach, Olszance i Łosinnie, pod opieką nauczycielek Katarzyny Andruchewicz, Ewy Pawłowskiej i Pauliny Szymanik.
Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Każdy występ wywoływał aplauz publiczności. Utwory były różnorodne; dynamiczne i radosne, ale też nastrojowe i nostalgiczne.
 
Po długich i burzliwych obradach jury ogłosiło nazwiska laureatów:
klasy I-III: I miejsce – duet Oliwia Polak i Oliwia Świercz (Łosinno), II – Natalia Leja (Olszanka), III – duet Blanka Czuper i Zuzanna Szczerba (Kręgi);
klasy IV-VI: I – Weronika Gołdys (Olszanka), II – Jakub Zawadzki (Kręgi), III – Julia Rogulska (Olszanka);
klasy VII-VIII: I – Małgorzata Szurawska (Kręgi), II – Agnieszka Gołdys (Olszanka), III – Natalia Rogulska (Olszanka), wyróżnienie Klaudia Zawadzka (Kręgi).
 
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy upominki ufundowane przez sponsorów. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Atmosfera panująca podczas konkursu była niezwykle przyjazna, a koncentracja uczestników niespotykana. Mamy nadzieję, że te niezwykłe chwile zostaną z uczestnikami na dłużej, a ich talenty wokalne rozwiną się.
 
***
Z całego serca dziękuję naszym sponsorom za zapewnienie środków finansowych i nagród rzeczowych dla uczestników przeglądu, firmom: Coca Cola HBC Polska,  Quad Graphics Europe i Salonowi Fryzjerskiemu „Inez” Anna Mróz, a także stowarzyszeniu „Przyjazny Krąg” za wsparcie finansowe i organizację naszego przeglądu. Mam tym samym nadzieję na owocną współpracę w przyszłości. Dziękuję również pani dyrektor Elżbiecie Walaszczyk oraz koleżankom, paniom Marcie Wasilewskiej, Elżbiecie Końskiej i Lenie Smykli, za wsparcie przy organizacji tego wydarzenia
Katarzyna Andruchewicz
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom