SOMIANKA: Będą pieniądze na zadaszenie boiska w Ulasku

Powiat

SOMIANKA: Będą pieniądze na zadaszenie boiska w Ulasku

19.05.2023
autor:
Gmina Somianka pozyskała ponad 2,5 mln zł na budowę zadaszenia boiska przy szkole w Ulasku. Środki pochodzą z programu budowy przyszkolnych hal OLIMPIA realizowanego przez Ministerstwo Sportu.
 
Budżet projektu, jakim Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze budowę 360 przyszkolnych hal sportowych w ramach pierwszego naboru, wyniesie 730.154.942 zł. Budowa pierwszych hal przewidziana jest do realizacji jeszcze w 2023 r. - Sukces pierwszego naboru to niewątpliwie efekt starannie przeprowadzonego pilotażu, który pozwolił nam dostosować docelowy program do oczekiwań samorządowców. Cieszę się, że jeszcze w tym roku przy szkołach na terenie całego kraju powstanie pierwszych kilkadziesiąt zadaszonych, pełnowymiarowych hal sportowych. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie programem, już dzisiaj chcę zapowiedzieć kolejna turę naboru, w ramach którego wnioski na realizację będzie można składać od 1 do 30 czerwca br. Tym samym chcę podtrzymać deklarację naszej determinacji w realizacji Programu Olimpia dopóty, dopóki każda polska gmina nie wybuduje w pełni funkcjonalnej hali sportowej przy każdej polskiej szkole – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.
Wśród wniosków, które uzyskały dofinansowanie znalazł się ten złożony przez gminę Somianka - na budowę zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w miejscowości Ulasek. Samorząd pozyskał na ten cel 2.269.999 zł.
Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.
W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:
budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;
budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość