RZĄŚNIK: Z życia szkoły w Bielinie

Powiat

RZĄŚNIK: Z życia szkoły w Bielinie

22.10.2019
autor: SP Bielino
Ok. 200 pocztów sztandarowych szkół z całej Polski i z zagranicy, które łączy ten sam patron – Jan Paweł II, 10 października stanęło na Wałach Jasnogórskich. Był to niezwykły hołd złożony temu wielkiemu człowiekowi, którego postać i droga do świętości znane są na całym świecie.
 
Tematem tegorocznej Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II, w której uczestniczyli uczniowie szkoły w Bielinie, było między innymi wspomnienie pierwszej pielgrzymki Papieża-Polaka do ojczyzny. Okazją ku temu była czterdziesta rocznica tego doniosłego wydarzenia.
W kazaniu bp Henryk Tomasik przypomniał słowa Papieża Polaka, że „Miarą człowieka jest miara jego serca”.  Podkreślał też ogromne znaczenie Częstochowy i Jasnej Góry dla Karola Wojtyły i historii naszej ojczyzny.
Po uroczystej Mszy św. dokonano odczytania aktu zawierzenia Rodziny Szkół Jana Pawła II Matce Bożej Królowej Polski i przeczytano list skierowany do papieża Franciszka z okazji tegorocznej pielgrzymki. 
 
Nagrody dla nauczycieli
 
11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali akademię, w której w humorystyczny sposób ukazali kilka scenek z życia szkoły.
Na uroczystym apelu był obecny zastępca wójta Paweł Abramczyk, który wręczył Nagrodę Wójta wieloletniej nauczycielce oddziału przedszkolnego – Janinie Jaworskiej.
Pani dyrektor również doceniła zaangażowanie swoich pracowników, przyznając im Nagrody Dyrektora. Za kreatywność i wkład pracy na rzecz szkoły pani dyrektor wyróżniła nauczycieli: ks. Janusza Saniewskiego, panie: Annę Ponichterę, Irenę Woźnicę, Monikę Wróbel, Ewelinę Krystosik-Gąsiewską i Agnieszkę Nowak oraz pracowników obsługi: panią Bożenę Wróbel i Magdę Leszczyńską.
Jedna z nagrodzonych osób przekazała swoją nagrodę na rzecz dzieci z Togo, które postanowiła wesprzeć finansowo Rodzina Szkół Jana Pawła II. Pieniądze, które pozostały po rozliczeniu kosztów wycieczki, również zostały przekazane na ten szczytny cel.
Apel przygotowały panie Monika Wróbel i Marta Kucińska.
Przyznane nagrody to nie jedyne wyróżnienia, jakie w tym roku szkolnym otrzymali nasi nauczyciele. W wyjątkowy sposób została wyróżniona pani dyrektor Maria Deptuła. Jej pracę i zaangażowanie docenił minister środowiska Henryk Kowalczyk, który przyznał jej Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość