RZĄŚNIK: Pisarka, blogerka, eseistka...

Powiat

RZĄŚNIK: Pisarka, blogerka, eseistka...

04.10.2019
autor: Elżbieta Durka
Gościem Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśniku, w piątek 27 września, była autorka powieści obyczajowych pani Monika A. Oleksa.
 
Spotkanie odbyło się w świetlicy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie.
Pisarka, pochodząca z Lublina, jest również blogerką, eseistką i lektorem języka angielskiego. Niezwykle ciepła i wrażliwa osoba, która zaczarowała czytelniczki swoimi opowieściami o tym, jak powstają jej książki (wszystkie najpierw pisane są odręcznie w zeszycie), o życiu, pasji i relacjach międzyludzkich, także z czytelnikami.
Podczas spotkania odczytany został przez jedną z czytelniczek fragment ostatniej książki pani Moniki „Tylko morze zapamięta”.
Ponadto pisarka przeczytała esej swojego autorstwa „Jesteś doskonałością”, traktujący o kobietach, ich wartości, poświęceniu i trudach codzienności.
 
Jesteś doskonałością
 
Jeżeli wciąż biegasz i brakuje Ci czasu
Zatrzymaj się i zobacz, że nie wszystko zależy od Ciebie 
 
Kobieta. Zmęczona, zabiegana, zajęta, zatroskana. Wchodząca w codzienność z poczuciem, że tak wiele od niej zależy i że nie może zawieść, bo obiecała, zobowiązała się, przyrzekła, zamierzyła. Istota krucha o tytanowej wytrzymałości, swoje „ja” odsuwająca poza innych. Piękno ukryte w obowiązkach i powinnościach, poszarzałe od piętrzących się spraw, które – niczym pajęczyna – oplątują dzień, przygaszając jego blask i ukrywając to, co delikatne subtelne, nieuchwytne.
Kobieta. Troszcząca się o innych, a tak często zapominająca o sobie. Czuła dla tych, którzy są blisko, a surowa dla siebie samej.
(...) Potrafisz dać tak wiele, tak niewiele oczekując w zamian...

Czytelniczki miały możliwość zakupienia książek, świetnych kalendarzy, jak również papeterii z cytatami z twórczości pani Moniki.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość