RZĄŚNIK: Odbiór śmieci przywrócony

Powiat

RZĄŚNIK: Odbiór śmieci przywrócony

15.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina Rząśnik wznowiła odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Śmieci nieodebrane na początku listopada, należy wystawić w najbliższą sobotę, 18 listopada. Kolejne odbiory będą realizowane zgodnie z harmonogramem.
 
O problemie, który dotknął gminę Rząśnik, pisaliśmy tydzień temu. Ilość odpadów odbieranych od mieszkańców wzrosła tak bardzo, że w systemie, który powinien bilansować się z wpłat mieszkańców, zabrakło pieniędzy. Odbiór śmieci został wstrzymany do czasu wyłonienia wykonawcy, który będzie wykonywał usługę do końca roku. - Nie wiemy, co się dzieje, co jest powodem, że ilość śmieci tak bardzo wzrosła - sytuację komentował wójt Paweł Kołodziejski. - Nie widać, żeby mieszkańcy wystawiali znacznie więcej śmieci niż wcześniej.
Urzędnicy kontrolowali samochody MPK, ale nie stwierdzono nieprawidłowości.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: System się mocno nie bilansuje

 
Ostatecznie to właśnie ostrołęckie konsorcjum firm RDF i MPK Pure Home wygrało przetarg na odbiór odpadów do końca tego roku. Wpłynęły dwie oferty, tańsza w wysokości 223.893 zł.
Jednocześnie gmina ogłosiła też przetarg na świadczenie usługi w 2024 r. Na oferty czeka do 11 grudnia.
 
***
Odbiór odpadów od mieszkańców został wznowiony 13 listopada. Śmieci nieodebrane w listopadzie, należy wystawić w sobotę 18 listopada:
rejon I: Rząśnik, Janowo, Józefowo, Gołystok: odpady nieodebrane 3 listopada (tworzywa i metale) oraz 10 listopada (opony)
rejon II: Grodziczno, Nury, Nowa Wieś, Stary Lubiel, Nowy Lubiel, Wólka Wojciechówek, Wólka Lubielska, Wola Polewna, Wincentowo, Rogóźno, Plewica, Ostrówek, Osiny, Grądy Polewne, Bielino: odpady nieodebrane 10 listopada (tworzywa i metale)
rejon III: Komorowo, Nowe Wielątki, Wielątki, Wólka Folwark, Wielątki Folwark, Wólka Przekory, Dąbrowa, Porządzie, Ochudno: odpady nieodebrane 3 listopada (zmieszane i bio)
Pozostałe śmieci będą odbierane zgodnie z harmonogramem.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość