RZĄŚNIK: Ochotnicy wyróżnieni przez marszałka tytułami Strażak Miesiąca

Powiat

RZĄŚNIK: Ochotnicy wyróżnieni przez marszałka tytułami Strażak Miesiąca

24.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mateusz Decewicz i Michał Pierzynowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśniku zostaną wyróżnieni tytułami Strażak Miesiąca. Uroczystość odbędzie się w środę 25 stycznia w Warszawie, w Urzędzie Marszałkowskim.
 
Jak informuje urząd, „druhowie wykazali się wyjątkowo bohaterską postawą podczas pożaru wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Rząśniku, ewakuując przestraszonych mieszkańców”.
Przypomnijmy, że pożar wybuchł we wrześniu 2022 r. Blok zamieszkuje osiem rodzin, ponad 20 osób. W chwili pojawienia się ognia w budynku znajdowało się 12 osób. Z relacji świadków wynika, że ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka.
 
 
Podczas środowej uroczystości wyróżnionych zostanie pięcioro strażaków. Oprócz ochotników z Rząśnika, będą to także Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach (powiat grójecki) - uratowali życie kobiecie, która straciła przytomność na cmentarzu, za co będzie im przyznany tytuł Strażaka Miesiąca listopada. Druhna Maria Gańsko z OSP w Górkach (powiat miński) prowadziła resuscytację nieprzytomnego mężczyzny na stacji PKP Służewiec. Dzięki jej postawie i zdecydowaniu w działaniu mężczyzna odzyskał oddech. Marszałek uhonoruje ją tytułem „Strażaka Miesiąca” grudnia.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość