RZĄŚNIK: Pożar budynku wielorodzinnego (WIDEO, FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Pożar budynku wielorodzinnego (WIDEO, FOTO)

19.09.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Osiem rodzin musiało opuścić budynek wielorodzinny w Rząśniku, w którym w poniedziałek wybuchł pożar. Do szpitala trafiły dwie osoby. Stan nieruchomości nadzór budowlany sprawdzi we wtorek.
 
- Wstępnie możemy poinformować, że życiu osób rannych nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. 
Blok zamieszkuje osiem rodzin, ponad 20 osób. W chwili wybuchu pożaru w budynku znajdowało się 12 osób. Część samodzielnie opuściła budynek, natomiast kilku osobom pomogli sąsiedzi. Z relacji świadków wynika, że ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka. - Wszystkim osobom, które wspierały poszkodowanych w ewakuacji przed przybyciem służb, a następnie udzielały pomocy gratulujemy obywatelskiej postawy i dziękujemy za waszą nieocenioną pomoc - dodaje rzecznik policji.
Na miejscu byli urzędnicy gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tę chwilę nikt nie zgłosił, że nie ma gdzie się podziać. Mieszkańcy znaleźli schronienie u swoich rodzin i przyjaciół. Jutro na miejsce przyjedzie nadzór budowlany, by określić, mieszkańcy których lokali będą mogli wrócić do domów. Jak udało nam się dowiedzieć, najbardziej zniszczone są dwa mieszkania.
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To dzień odzyskania niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali orła białego, odzyskali biało-czerwoną flagę. To także okazja do uczczenia wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce. 11 listopada to wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. To dzień, w którym możemy, jako Polacy, jako mieszkańcy ziemi rząśnickiej, podziękować naszym Walecznym Bohaterom – tak rozpoczął swoje wystąpienie wójt Paweł Kołodziejski podczas uroczystości 11 listopada przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Rząśniku.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

Kazimierz Deyna został patronem jednej z ulic w Ostrymkole Dworskim. 1 września minęła 28 rocznica jego śmierci. Decyzję w sprawie uhonorowania najsłynniejszego polskiego piłkarza, na wniosek mieszkańców, rada gminy podjęła na ostatniej sesji. Podczas obrad wprowadziła też ustawę dekomunizacyjną, zmieniając nazwy trzech ulic w Długosiodle.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gminny Konkurs Matematyczny

SOMIANKA: Gminny Konkurs Matematyczny

W Szkole Podstawowej w Ulasku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas II-III i IV-VI. W zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 28 osób oddało krew! (foto)

BRAŃSZCZYK: 28 osób oddało krew! (foto)

Na apel o oddanie krwi, tym razem odpowiedziało 36 osób, a 28 krew oddało – to najlepszy wynik spośród wszystkich 4 tegorocznych akcji krwiodawstwa. 4 osoby oddały krew po raz pierwszy w życiu. Ogromnie cieszy, że procent osób, które z różnych przyczyn, nie mogły oddać krwi, był tak niski (23%). Świadomość naszej społeczności, jak przygotować się do oddania krwi, rośnie i to bardzo cieszy. 
zobacz więcej