RZĄŚNIK: Pożar budynku wielorodzinnego (WIDEO, FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Pożar budynku wielorodzinnego (WIDEO, FOTO)

19.09.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), wideo: KPP Wyszków
Osiem rodzin musiało opuścić budynek wielorodzinny w Rząśniku, w którym w poniedziałek wybuchł pożar. Do szpitala trafiły dwie osoby. Stan nieruchomości nadzór budowlany sprawdzi we wtorek.
 
- Wstępnie możemy poinformować, że życiu osób rannych nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. 
Blok zamieszkuje osiem rodzin, ponad 20 osób. W chwili wybuchu pożaru w budynku znajdowało się 12 osób. Część samodzielnie opuściła budynek, natomiast kilku osobom pomogli sąsiedzi. Z relacji świadków wynika, że ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka. - Wszystkim osobom, które wspierały poszkodowanych w ewakuacji przed przybyciem służb, a następnie udzielały pomocy gratulujemy obywatelskiej postawy i dziękujemy za waszą nieocenioną pomoc - dodaje rzecznik policji.
Na miejscu byli urzędnicy gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tę chwilę nikt nie zgłosił, że nie ma gdzie się podziać. Mieszkańcy znaleźli schronienie u swoich rodzin i przyjaciół. Jutro na miejsce przyjedzie nadzór budowlany, by określić, mieszkańcy których lokali będą mogli wrócić do domów. Jak udało nam się dowiedzieć, najbardziej zniszczone są dwa mieszkania.
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Co czynił dla Kościoła, czynił dla Ojczyzny (foto)

ZABRODZIE: Co czynił dla Kościoła, czynił dla Ojczyzny (foto)

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu w dniach 27 –  28 maja  obchodziła Święto Patrona Szkoły. W Roku Niepodległej uroczystość powiązana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Gimnazjum bierze udział w Programie ,,Niepodległa 1918-2018” ogłoszonym przez MEN i ZHP. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wojewoda stwierdził nieważność uchwały

ZABRODZIE: Wojewoda stwierdził nieważność uchwały

Wojewoda Mazowiecki rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwały Rady Gminy Zabrodzie z dnia 19 stycznia 2017 r. w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie. Gmina nie będzie się odwoływać od rozstrzygnięcia, ma zamiar uwzględnić uwagi wojewody.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Śladami Norwida

BRAŃSZCZYK: Śladami Norwida

Gminna Biblioteka w Brańszczyku w roku 200. urodzin Cypriana Norwida organizuje w niedzielę 18 lipca wycieczkę do dworku w Głuchach, gdzie poeta się urodził i do pałacu w Dębinkach, z którym wiąże się jego dzieciństwo.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Seniorzy świętują (foto)

DŁUGOSIODŁO: Seniorzy świętują (foto)

Na uroczystości z okazji Dnia Seniora w było tłoczno i gwarno. Na zaproszenie wójta, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji przybyli seniorzy z klubów: „Bosewskie Starszaki”, „Niezapominajka”, „Złota Jesień”, „Jutrzenka”, „Zosieńka”, „Strażnicy Tradycji” i „Akademia Aktywnych Seniorów”.
zobacz więcej