RZĄŚNIK: Dzień Ziemniaka i Ulęgałki w Ochudnie (FOTO)

Powiat

RZĄŚNIK: Dzień Ziemniaka i Ulęgałki w Ochudnie (FOTO)

21.09.2022
autor: Organizatorzy, SB
Już po raz trzynasty w Ochudnie odbył się Dzień Ziemniaka i Ulęgałki.
 
Na wydarzenie w remizie, w sobotę 17 września, zaprosiła Ochotnicza Straż Pożarna w Ochudnie, Urząd Gminy w Rząśniku oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Ochudnianki”, które bardzo zaangażowało się w przygotowanie imprezy. Dzięki miejscowym gospodyniom można było spróbować pysznych potraw, nie tylko z ziemniaków. Było też ognisko, w którym dzieci i młodzież piekły ziemniaki i kiełbaski – dzięki leśnikom, którzy dostarczyli drewno.
Organizatorzy zadbali o coś dla ciała i coś dla ducha. Z Wyszkowa przyjechała grupa teatralna „Domino” z Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Ze swojego bogatego repertuaru seniorzy wybrali dwa słynne dzieła Adama Mickiewicza: „Redutę Ordona” i fragment „Pana Tadeusza”.
Z lirycznym repertuarem koncertu „Miłość do bliźniego” wystąpił bard Leanid Volodko.
Najmłodsi chętnie fotografowali się w policyjnym radiowozie. Atrakcją był również pokaz strażaków z państwowej i ochotniczej straży w Komorowie. Co ważne, brała w nim udział również drużyna młodzieżowa.
Obecnością zaszczycił nas europoseł Jarosław Kalinowski (bez obstawy), Anna Panas z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, wójt Paweł Kołodziejski, przewodniczący rady Grzegorz Gołębiewski, dyrektor Gminnego Domy Kultury Sławomir Pierzynowski, który również zaangażował się w przygotowanie i poprowadzenie naszej imprezy. Za obecność dziękujemy także dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 Marianowi Popławskiemu, który przyjechał do nas wraz z małżonką.
Konkursy dla dzieci poprowadziła aktorka Jola Fijałkowska, a nagrody przekazał Jarosław Kalinowski.
Impreza odbyła się dzięki sponsorom: Urzędowi Gminy Rząśnik, Nadleśnictwu Wyszków, Dariuszowi Kuleszy, Wojciechowi Gałązce, Iwonie i Jarosławowi Gałązkom, Renacie Jechnie, Stanisławowi Aronowskiemu i Jackowi Salwinowi.
Za wsparcie serdecznie dziękuje Teresa Kulesza. Z dobrem przychodzi serce, choćby najmniejsze. Ks. Jan Twardowski
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość