DŁUGOSIODŁO: To była świetna zabawa (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: To była świetna zabawa (FOTO)

08.07.2021
autor: GCIKSiR w Długosiodle
W tygodniu pełnym przygód zorganizowanym przez GCIKSiR i Gminną Bibliotekę w Długosiodle wzięło udział 20 dzieci z terenu gminy. Dzieciaki nie mogły się nudzić.
Oprócz wycieczek i turniejów sportowych, wzięły udział m.in. w warsztatach „las w słoiku”, lekcjach pływania, gościły w remizie OSP w Długosiodle. Miały możliwość poczuć się niczym Charlie Bucket odwiedzając fabrykę… lodów. Eksperymenty z ciekłym azotem i lodowy poczęstunek wywołały szeroki uśmiech na każdej twarzy.
Uczestnicy zajęć zwiedzili ciekawe miejsca w Długosiodle, m.in.: skansen, zabytkową kostnicę przy kościele, pomnik przyrody „Jan”, tężnię i mural w parku.
Artystyczne talenty ujawniły się podczas zajęć malarskich przy skansenie. Pokazem pomysłowości i umiejętności były również autorskie koszulki zaprojektowane przez młodych kreatorów.
Dzieci miały okazję spróbować swoich sił na warsztatach kulinarnych. Uczyły się lepić pierogi, wykonały farsz, by na koniec spróbować swoich wyrobów.
Dużo radości sprawiła im bitwa w wodnego paintballa. Dzieci zaprojektowały i wykonały drużynowe sztandary „niebieskich” i „kolorowych”, a podczas walki rywalizowały o zdobycie flagi konkurentów. Nagrodą za zacięty pojedynek były proszki holi. Duch rywalizacji wyczuwalny był też podczas bardziej tradycyjnych gier, typu podchody.
Podczas zajęć graliśmy w znane i mniej znane zabawy. Uczestnicy chętnie dzielili się pomysłami. Grupa bardzo dobrze się zintegrowała, nawiązały się nowe przyjaźnie.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie