DŁUGOSIODŁO: Ten obiekt jest wasz (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Ten obiekt jest wasz (foto)

20.10.2018
autor: SYLWIA BARDYSZEWSKA
Otwarcie stadionu w Długosiodle było wielkim świętem nie tylko miejscowej drużyny Wymakracz Długosiodło, ale całej lokalnej społeczności. Ze względu na rozciągający się wokół las, to bez wątpienia najpiękniej położony stadion w okolicy. Mecz otwarcia Wymakracz wygrał 6:5 z drużyną Oldboyów Długosiodło.
Budowa stadionu podzielona została na etapy. W pierwszym powstało oświetlone i ogrodzone boisko z trawy syntetycznej. - Mamy głęboką nadzieję, że to miejsce zachęci młodych ludzi do aktywności fizycznej. Stadion, który przez dziesięciolecia tylko z nazwy był stadionem, dzisiaj stanowi piękny obiekt sportowy – rozpoczynając uroczystość, w piątkowy wieczór 19 października, podkreśliła dyrektor Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Ewa Krysiak. O tym, jak wiele lat temu w Długosiodle powstało boisko piłkarskie, opowiedział Zenon Kozłowski.
- Tu, gdzie było ściernisko, dzisiaj mamy San Francisco – z radością obwieścił wójt Stanisław Jastrzębski. - Nie można żyć wyłącznie budową dróg i chodników. Człowiek dla swojego rozwoju potrzebuje wielu inspiracji i wielu możliwości. W dzisiejszych czasach, kiedy Internet, komputery, smartfony pochłaniają młodzież bez końca, tak ważne jest, żeby młodzi ludzie mieli możliwości i zechcieli z nich skorzystać.
Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 mln 300 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Za to wsparcie wójt podziękował radnym sejmiku i urzędowi marszałkowskiemu. - O tym, że marzył nam się stadion, nawet nie mówiliśmy. Jestem przekonany, że nikt z nas nie wierzył, że coś takiego powstanie – przyznał. - Ale co dalej? Mamy dokumentację na profesjonalną bieżnię. W drugim etapie chcielibyśmy tę bieżnię zamienić na bieżnię tartanową. A w trzecim etapie, mamy już projekt z pozwoleniem na budowę przepięknego budynku. Na parterze wyposażony jest w duże magazyny niezbędne dla stadionu lekkoatletycznego i piłkarskiego. Na wysokim parterze mieszczą się biura. Musimy też mieć szatnie. A nad administracją wielka przestrzeń przeznaczona na salę fitness z siłownią i kawiarenka z tarasem na dachu, żebyście państwo mogli podziwiać swoje pociechy, które będą tu uprawiały sport. Ten obiekt jest wasz.
Wykonawcą inwestycji była firma GARDEN SPORT – SERVICE z Legionowa. - Sceptycznie nastawionym, którzy pytali, a po co dywany w środku pola, mówię tak: mężczyzna powinien mieć ciepłe kalesony, ale też porządny garnitur. I to jest właśnie taki porządny garnitur – mówił jej przedstawiciel.
Wstęgę przecięli: wójt Stanisław Jastrzębski, radni sejmiku Cecylia Domżała, Marian Krupiński i Mirosław Augustyniak, wiceprzewodniczący rady gminy Renata Ciach i Krzysztof Kowalski, trener i kapitan drużyny Wymakracz Rafał Gordziejczyk i Damian Brejnak oraz kapitan Oldboyów Dariusz Wyszyński, przedstawiciel młodzieży Jakub Ludwikowski.
Stadion poświęcił ks. proboszcz Zygfryd Żebrowski. A ponieważ nie wziął kropidła, murawa została wręcz zlana wodą święconą.
- Ten stadion chciałbym zadedykować młodzieży. Ale najważniejszy punkt dzisiejszego wydarzenia to przedstawienie naszej profesjonalnej drużyn, która walczy o awans do wyższej grupy – podkreślił Stanisław Jastrzębski. 
Drużyna Wymakracz Długosiodło powstała w 2016 r. Swoich podopiecznych przedstawił trener Rafał Gordziejczyk. - Życzyłbym sobie takiej frekwencji na każdym meczu – powiedział, patrząc na wypełnioną po brzegi widownię.
Kadrę Wymakracza stanowią obecnie: kapitan Damian Brejnak, zastępca kapitana Emil Mostowski, Adam Duda, Michał Cichowski, Jakub Borczon, Piotr Rosiński, Kamil Michalak, Michał Laska, Marcin Pamrowski, Emil Rogalski, Maciej Pasek, Marcin Gałązka, Paweł Drózd, Zbigniew Kałek, Marcin Kwiatkowski, Łukasz Kwiatkowski, Bartłomiej Kolankiewicz, Michał Szymański, Dominik Gołębiewski, Mariusz Witkowski, Krystian Wargala, Adrian Dusiński, Adam Wołyniec, Sebastian Uchal, Mateusz Sępkowski, Kamil Iwański, Damian Nowicki, Kamil Glinka.
Pierwszy mecz na nowym stadionie piłkarze stoczyli z Oldboyami Długosiodło. Powołanie do tej drużyny otrzymali: Dariusz Wyszyński, Krzysztof Maksiak, Marian Długołęcki, Wojciech Skalik, Radosław Heronimek, Wiesław Krajewski, Jacek Brejnak, Piotr Arasimowicz, Jarosław Naruszczka, Adam Wachowski, Adam Iciński, Artur Szymański, Krzysztof Pawłowski, Rafał Pawłowski, Łukasz Dziel, Karol Jastrzębski, Mariusz Iwański, Czarek Ślubowski i Sylwester Rębowski. Drużyna trenowała pod okiem trenera Marka Kaniewskiego.
Podczas uroczystości wystąpiła Patrycja Runo z cygańskim zespołem. Rozgrzać można się było gorącym bigosem i piekąc w ognisku kiełbaski.
W chwili radości miłośnicy sportu nie zapomnieli o tragicznie zmarłych piłkarkach drużyny Loczki. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość