DŁUGOSIODŁO: OPS czeka na wolontariuszy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: OPS czeka na wolontariuszy

28.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej liczy, że w trudnym czasie epidemii, pracowników niosących pomoc seniorom wesprą wolontariusze. Na razie ośrodek radzi sobie własnymi siłami, ale chce być przygotowany na różne, także te pesymistyczne scenariusze.
 
W tym niełatwym czasie szczególnie ważna jest ludzka solidarność i okazywanie wsparcia sobie nawzajem. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długosiodle poszukuje wolontariuszy (dysponujących własnym środkiem transportu) chętnych do pomocy osobom samotnych, starszym, z niepełnosprawnościami, pozbawionym pomocy najbliższej rodziny. Pomoc będzie polegać przede wszystkim na dokonaniu niezbędnych zakupów artykułów spożywczych i środków czystości oraz zaopatrywaniu w leki” - pracownicy ośrodka zachęcają do współpracy.
Chętni mogą kontaktować się telefonicznie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Długosiodle, tel. 29-741-21-58, 29-642-36-67 do 70.
Obsada ośrodka liczy 9 osób. Sytuacja epidemiologiczna zmienia się praktycznie z dnia na dzień, więc może się zdarzyć, że rąk do pomocy będzie za mało, zwłaszcza że na terenie gminy mieszka wielu seniorów. Stąd prośba o wsparcie, zwłaszcza ze strony dorosłych mieszkańców, którzy są gotowi włączyć się do pomocy najbardziej potrzebującym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość