BRAŃSZCZYK: Nowy zastępca wójta

Powiat

BRAŃSZCZYK: Nowy zastępca wójta

04.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Wójt Wiesław Przybylski powołał na swojego zastępcę Marka Zdziarstka, nauczyciela. Zastępca wójta ma ukończone podyplomowe studia samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. 
Marek Zdziarstek pracował w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku, uczył fizyki i chemii, był oligofrenopedagogiem i hipoterapeutą. Z chwilą powołania na stanowisko wicewójta wziął urlop bezpłatny.
W gminie będzie odpowiadał za inwestycje, szeroko rozumiany rozwój gminy, pozyskiwanie środków zewnętrznych, organizacje pozarządowe. Będzie starał się pozyskać środki m.in. na budowę dróg lokalnych, rozbudowę kanalizacji, zajęcia pozalekcyjne w szkołach.
Posiada doświadczenie samorządowe. W latach 1998-2010 był radnym gminy Brańszczyk, prze dwa lata członkiem zarządu gminy. 
Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Jest członkiem zarządu powiatowego partii.
Zgodnie z przepisami, jako zastępca wójta będzie zarabiał miesięcznie 4,5 tys. zł do ręki.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: W nagrodę za szopki bożonarodzeniowe (foto)

BRAŃSZCZYK: W nagrodę za szopki bożonarodzeniowe (foto)

Uczestnicy gminnego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową pod patronatem Wójta Gminy Brańszczyk pojechali na zapowiedzianą wycieczkę do Warszawy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Biały marsz w Porębie (foto)

BRAŃSZCZYK: Biały marsz w Porębie (foto)

W parafii Poręba w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II organizowane są białe marsze. Polegają na tym, że mieszkańcy kilku wiosek, ze śpiewem i modlitwą, wędrują do kościoła na Apel Jasnogórski, na którym razem z Maryją dziękują za dar Papieża Polaka. Wydawało się, że w tym roku frekwencja będzie słabsza, bo 2 kwietnia wypadł w Poniedziałek Wielkanocny, ale było tak jak co roku. Mieszkańcy Przyjm i Dudowizny nie zawiedli. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uczniowie z Porządzia niepokonani (foto)

RZĄŚNIK: Uczniowie z Porządzia niepokonani (foto)

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 4  kwietnia w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. W obydwu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny reprezentujące szkołę w Porządziu. Starsi uczniowie zajęli też I miejsce w rywalizacji powiatowej, a Bartosz Krukiel uzyskał najlepszy wynik indywidualnie.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwa wieki nauczania w Porębie (foto)

BRAŃSZCZYK: Dwa wieki nauczania w Porębie (foto)

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które przywołuje dźwięk szkolnego dzwonka. – Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia – zauważyli uczniowie prowadzący w niedzielę 2 czerwca uroczystości jubileuszowe szkoły w Porębie. – Jubileusz 200-lecia nauczania i 80 lat istnienia budynku szkolnego w Porębie to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Zapraszamy w niezwykłą podróż w czasie. Przebiegnijmy szkolne lata, przypominając sobie jej początki i najnowsze dzieje. Pójdźmy ścieżką szkolnych lat… od roku 1819.
zobacz więcej