ZUS zaprasza na wystawę (foto)

Od czytelników

ZUS zaprasza na wystawę (foto)

11.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy nazywano go kiedyś słowem Landesversicherungsanstalt? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery? ZUS zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” – w wyszkowskim inspektoracie w dniach 7-11 sierpnia.
„Rzeczpospolita Ubezpieczonych” to wystawa fotograficzna z licznymi komentarzami, dygresjami oraz wypowiedziami naocznych świadków historii, i to zarówno w perspektywie pracowników ZUS jak i zwykłych obywateli. Losy Polski i Polaków splotły się nierozerwalnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - ZUS-owcy tak jak wszyscy inni ratowali życie podczas wojny, uczestniczyli w pochodach pierwszomajowych, a także emocjonowali się przemianami ustrojowymi przełomu lat 80. i 90.
- Wystawa, na którą zapraszamy mieszkańców Mazowsza, powstała z okazji jubileuszu 80-lecia powołania ZUS. Myliłby się jednak ten, kto spodziewa się, że jest ona tylko suchym zestawieniem faktów okraszonych kilkoma zdjęciami. Jest zapisem życia Polaków i Polski, w którym przemiany ZUS towarzyszyły przemianom zachodzącym w naszym społeczeństwie. Warto wygospodarować kilka chwil na tę ważną i pouczającą lekcję historii – zachęca Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.
Wystawa „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” będzie dostępna dla odwiedzających wyszkowski inspektorat w dniach 7-11 sierpnia, w dawnej sali obsługi klientów przy ul. Sowińskiego 83.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość