Wyszkowianie na kongresie PiS

Od czytelników

Wyszkowianie na kongresie PiS

11.07.2016
autor: PiS Wyszków
Na V Kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się 2 lipca w hali Expo w Warszawie, Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany prezesem PiS na trzyletnią kadencję. W tym ważnym dla ugrupowania wydarzeniu brali udział delegaci  PiS z powiatu wyszkowskiego: Jerzy Abramczyk, Waldemar Sobczak i Eugeniusz Zaremba. 
Kandydaturę dotychczasowego prezesa poparło 1.008 delegatów, 7 było przeciw, jeden się wstrzymał. Uczestnicy kongresu wybrali również 120 członków rady politycznej, a także członków koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej. 
Podczas ponadgodzinnego wystąpienia prezes PiS mówił: - PiS dziś jest ośrodkiem nie tylko rozsądnego, racjonalnego myślenia o Polsce, jest także ośrodkiem rozsądnego i racjonalnego myślenia o Europie i musimy o tym wiedzieć i nie powinniśmy mieć kompleksów.
Mówił również o naprawie państwa: - Potrzebna jest naprawa państwa – spokojna, czasem nawet ostrożna, ale konsekwentnie idąca w stronę jakości, którą można określić jako nowe państwo, które z komunizmem, postkomunizmem nie będzie miało już nic wspólnego. Musimy iść do przodu, musimy dotrzymać obietnic, musimy być kompetentni i uczciwi, musimy odrzucić kompleksy i  z wiarą iść do przodu i formułować nowe propozycje dla społeczeństwa.
Jarosław Kaczyński wymienił obszary, które wymagają jeszcze zmian: - 
Uszczelnienie systemu podatkowego, ostateczne rozstrzygnięcie tego, by istniało kompetentne kierownictwo gospodarcze. (…) Istotna jest również sprawa aparatu dyplomatycznego, który w tej chwili jest jeszcze w niemałej części po prostu stary. (…) Sytuacja w sferze służby zdrowia także wzbudza niepokój. Wydaje mi się, że zaawansowanie prac nad tą tak bardzo potrzebną zmianą jest jeszcze zbyt małe, trzeba tutaj jeszcze wiele zdziałać.
Nawiązał do sporu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego: - PiS było gotowe do kompromisów, które zostały odrzucone, ale będziemy szli swoją drogą.  Oczywiste jest, iż nie zostaną przyjęte określane z zewnątrz ramy prawne funkcjonowania TK i jego skład.
Jarosław Kaczyński mówił również o nowej konstytucji: - Nowa konstytucja powinna zapewnić prawa narodu, suwerenność, określić naszą relację z UE. Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać Polakom projekt nowej konstytucji jako naszą propozycję dla Polski, dla przyszłości, dla budowy takiego społeczeństwa i takiej Polski, jakiej chcemy.
Swoje wystąpienie prezes PiS poświęcił również roli, jaką Polska powinna spełniać w UE: - Wynik referendum, w którym zwyciężyli zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE to dezintegracja, która powinna nas martwić. (…) Polska nie może jednak teraz opuścić rąk i pozwolić, by działali inni. To byłby wielki błąd pod każdym względem, ale szczególnie dlatego, że pierwsze propozycje tych najmocniejszych krajów w Unii są propozycjami dalszej dezintegracji UE.
Jednocześnie Jarosław Kaczyński zaznaczył, że PiS nadal jest prounijne: - Ale chcemy unii narodów, chcemy unii, w której obowiązuje rzeczywiście zasada pomocniczości. Chcemy unii, Europy bogatej różnorodnością kultur, dorobków cywilizacyjnych poszczególnych narodów.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość