Od czytelników

1 / 6

VI Optymistyczny Sejm Przedszkolaków (foto)

25.11.2016
autor: Przedszkole nr 9
W Przedszkolu nr 9 odbył się VI Optymistyczny Sejm Przedszkolaków. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Ewa Karpińska. W związku z trzecimi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który wypada 20 listopada, pani dyrektor odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka.
Pan Rzecznik „z ogromną dumą obserwuje, jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli”.  
Na posiedzeniu VI Optymistycznego Sejmu, którego gospodarzami były dzieci z grupy 6-latków „Tygryski”, a marszałkiem Franciszek Niemczyk, uchwalaliśmy ustawę o prawach dziecka. Spośród wszystkich przedszkolaków wybrano ministrów oraz posłów, odśpiewaliśmy hymn państwowy i rozpoczęły się obrady sejmu. Każdy chętny, podchodząc do mównicy, mógł zabrać głos oraz przedstawić swoją propozycję. Wszystkie propozycje zostały spisane i powstał projekt ustawy o prawach dziecka. Dzieci, poprzez podnoszenie karteczek, mogły głosować czy są przeciw czy za ustawą. Ustawa o prawach dziecka została jednogłośnie przyjęta przez VI Optymistyczny Sejm Przedszkola nr 9 w Wyszkowie.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość