Od czytelników

1 / 6

VI Optymistyczny Sejm Przedszkolaków (foto)

25.11.2016
autor: Przedszkole nr 9
W Przedszkolu nr 9 odbył się VI Optymistyczny Sejm Przedszkolaków. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Ewa Karpińska. W związku z trzecimi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który wypada 20 listopada, pani dyrektor odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka.
Pan Rzecznik „z ogromną dumą obserwuje, jak z każdym rokiem, w całym kraju przybywa listopadowych inicjatyw upowszechniających prawa dziecka. Cieszę się przede wszystkim, że ich autorami są wspólnie – dzieci i dorośli”.  
Na posiedzeniu VI Optymistycznego Sejmu, którego gospodarzami były dzieci z grupy 6-latków „Tygryski”, a marszałkiem Franciszek Niemczyk, uchwalaliśmy ustawę o prawach dziecka. Spośród wszystkich przedszkolaków wybrano ministrów oraz posłów, odśpiewaliśmy hymn państwowy i rozpoczęły się obrady sejmu. Każdy chętny, podchodząc do mównicy, mógł zabrać głos oraz przedstawić swoją propozycję. Wszystkie propozycje zostały spisane i powstał projekt ustawy o prawach dziecka. Dzieci, poprzez podnoszenie karteczek, mogły głosować czy są przeciw czy za ustawą. Ustawa o prawach dziecka została jednogłośnie przyjęta przez VI Optymistyczny Sejm Przedszkola nr 9 w Wyszkowie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Aktywna Rodzina – piknik w Skuszewie (FOTO)

Aktywna Rodzina – piknik w Skuszewie (FOTO)

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody licznie zgromadzeni mieszkańcy Skuszewa postanowili wspólnie spędzić niedzielne popołudnie.
zobacz więcej
FitApetit - catering dietetyczny, który pomoże Ci osiągnąć sukces

FitApetit - catering dietetyczny, który pomoże Ci osiągnąć sukces

Dla tych z nas, którzy uwielbiają dobre jedzenie przejście na dietę może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Gotowanie od podstaw jest zdrowym wyborem, ale wystarczy użyć chociaż jednego dodatkowego składnika i łatwo jest przekroczyć dzienną docelową dawkę kalorii. Dodatkowo zajęcie to jest czasochłonne, a dla tych, którzy bywają na co dzień zajęci może się wydawać wręcz uciążliwe. Jeśli któreś z tych stwierdzeń brzmi dla Ciebie znajomo to może czas już rozważyć wypróbowanie usługi cateringu dietetycznego.
zobacz więcej
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Sportowa paraolimpiada (foto)

Sportowa paraolimpiada (foto)

28 września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w IV Sportowej Paraolimpiadzie pod Dębami w Ostrówku. Organizatorzy imprezy to Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku oraz Powiat Wołomiński. 
zobacz więcej