Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

16.01.2018
autor: Teresa Przygoda
Dzięki zaangażowaniu Koła Wolontariatu, jego opiekuna Iwony Ochmańskiej, rady rodziców z Edytą Boroń i Iloną Aksamitowską oraz dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego kolejna szlachetna paczka ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach trafiła do konkretnej rodziny. Tym razem była to 3-osobowa rodzina z powiatu wyszkowskiego.
A wszystko zaczęło się 18 listopada, kiedy została wybrana rodzina z banku rodzin Szlachetnej Paczki. Choroby i trudna sytuacja życiowa zmusiły członków tej rodziny do szukania pomocy. Uczniowie postanowili spełnić ich świąteczne życzenia. W akcję zaangażowali się wszyscy członkowie wolontariatu z gimnazjum. Akcję ogłosili na forum szkoły i wspólnie z radą rodziców ochoczo zabrali się do pracy. Zbierali chemię gospodarczą, artykuły żywnościowe, przybory szkolne i odzież. Hojność przerosła ich najskrytsze marzenia. Do 8 grudnia uzbierali aż 19 paczek z różnymi artykułami i talon do sklepu odzieżowego. Zebrane pieniądze pozwoliły sfinansować rękaw rehabilitacyjny dla babci. Wystarczyło wszystko pięknie zapakować i odwieść do magazynu zbiórki paczek. Szlachetną paczkę do wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica odwieźli przedstawiciele Koła Wolontariatu, dyrektor Krzysztof Ochmański, Iwona Ochmańska i przedstawiciel rady rodziców Edyta Boroń. Stamtąd koordynatorzy zawieźli już „szlachetną paczkę” do wybranej przez uczniów rodziny.
Akcja udowodniła, że uczniowie w Leszczydole-Nowinach chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne.
„Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji „Szlachetna paczka” zakończyło się sukcesem! To dzięki Wam w wybranym domu zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam” – dziękuje zespół Szlachetnej Paczki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość