Skakali ze spadochronem (foto)

Od czytelników

Skakali ze spadochronem (foto)

22.11.2018
autor: Agnieszka Nowatcińska
Kolejna grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne w  CEZiU „Kopernik” wraz z opiekunką Moniką Lipką wzięła udział w szkoleniu spadochronowym w Szkole Spadochronowej Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym koło Lublina. Uczniowie przez trzy dni przeszli naziemne szkolenie teoretyczne i przygotowanie naziemne. Etap ten zakończył się testem teoretycznym, który wszyscy pozytywnie zaliczyli. Oprócz szkolenia spadochronowego odbyło się również szkolenie strzeleckie.
 
W sobotę 9 listopada cała grupa oddała swoje pierwsze skoki ze spadochronem z samolotu AN-2 na wysokości 1000m. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie, połączone z uczuciem spełnienia. Był to test z pewności siebie, umiejętności pokonania strachu, sprawności i odwagi oraz zaufania do instruktorów. Kurs finansowany był ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gotowi do wsparcia

Gotowi do wsparcia

1171 żołnierzy służb medycznych WOT już teraz jest zaangażowanych lub jest w 6-godzinnej gotowości do działań ograniczania skutków koronawirusa. W przyszłym tygodniu WOT rozwija zdalny punkt pomocy psychologicznej osób przebywających w kwarantannie.
zobacz więcej
Grajcyli skład na spływie Świdrem (foto)

Grajcyli skład na spływie Świdrem (foto)

Po eksploracyjnych wyprawach historycznych na forty przyszedł czas na zmianę klimatu i w ramach zabezpieczenia czasu wolnego wyszkowscy streetworkerzy zorganizowali spływ rzeką Świder.
zobacz więcej
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Jedyny taki chór

Jedyny taki chór

Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie do chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina. Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski. 
zobacz więcej