Są już uczniami… (foto)

Od czytelników

Są już uczniami… (foto)

05.11.2016
autor: SP w Leszczydole Starym
W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe  w obecności dyrektor szkoły, zaproszonych gości, rodziców i uczniów zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni R. Wróbel. Zła czarownica zamieniła ich w „żółtodzioby”. Aby mogła ich odczarować Dobra Wróżka, musieli udać się od różnych krain i zdobyć odznaki. W podróży wspierały ich starsze koleżanki. Uczniowie śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki i zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor  A. Drążewska dokonała aktu pasowania na uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. 
Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość