Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

Od czytelników

Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

19.07.2022
autor: Grzegorz Dyjak, rzecznik prasowy ZUS
Ruszyła wypłata 300 zł na dziecko wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start”. W pierwszej transzy na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln zł.
 
ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 1 lipca i potrwa do 30 listopada - wyłącznie elektronicznie, przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.
- Od początku lipca złożono już ponad 1,4 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. Pierwsze środki zostały już przekazane do wypłaty. Na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.
Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.
ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mejlowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.
Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.
ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który zostanie złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.
Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.
Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Od sierpnia wniosek o dowód złożysz tylko osobiście

Od sierpnia wniosek o dowód złożysz tylko osobiście

Ponad 5 milionów Polaków ma już e-dowód. Wielu z nich wniosek o nowy dokument złożyło online. Niebawem nie będzie to już możliwe.
zobacz więcej
Wszystkie drogi prowadzą do Porządzia

Wszystkie drogi prowadzą do Porządzia

Bieg na orientacje i nie tylko
 
Fundacja Razem i Mazowiecka Liga Dogtrekkingu zapraszają 20 października (sobota) na  wspólne wędrowanie z psem w okolicach Porządzia. Dla uczestników powiatu wyszkowskiego udział jest bezpłatny. Zbiórka w siedzibie Fundacji RAZEM Porządzie 65. Zgłoszenia i skan aktualnych szczepień psa należy przesyłać na adres: daml2005@o2.pl, Fundacja RAZEM, Porządzie 65, tel. 733-007-376.
zobacz więcej
Wypoczywali w Wiśle, szusowali na stoku w Izdebnej (foto)

Wypoczywali w Wiśle, szusowali na stoku w Izdebnej (foto)

Stało się tradycją, że każdego roku w zimowy czas członkowie chóru z parafii pw. Świętego Wojciecha pod opieką swojego kierownika – organisty Krzysztofa Zacharskiego wyjeżdżają w góry, aby tam solidnie wypocząć i nabrać sił do intensywnych prób i występów. Liczna jak zawsze, bo aż  60-osobowa grupa, wypoczywała w malowniczo położonym DW „ Potok”. Nie zabrakło przyjaciół i sympatyków chóru. Wiele osób na ten niezwykły, prawdziwie rodzinny wyjazd czeka cały rok. Bo naprawdę warto. 
zobacz więcej
Na wycieczce w górach (foto)

Na wycieczce w górach (foto)

„Potrzebny jest ten trud i wysiłek, w którym cały człowiek doznaje radości panowania nad sobą oraz pokonywania przeszkód i oporów”. Słowa Jana Pawła II towarzyszyły uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku podczas corocznej, kilkudniowej wycieczki. Tym razem, wzorem wielkiego Polaka, udaliśmy się w góry, by tu sprawdzać granice własnych możliwości i wytrzymałości.
zobacz więcej
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom