Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

Od czytelników

Ruszyły wypłaty 300 zł wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

19.07.2022
autor: Grzegorz Dyjak, rzecznik prasowy ZUS
Ruszyła wypłata 300 zł na dziecko wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start”. W pierwszej transzy na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln zł.
 
ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 1 lipca i potrwa do 30 listopada - wyłącznie elektronicznie, przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.
- Od początku lipca złożono już ponad 1,4 mln wniosków na ponad 2 mln dzieci. Pierwsze środki zostały już przekazane do wypłaty. Na konta uprawnionych osób trafi około 33,7 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.
Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.
ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mejlowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.
Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.
ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który zostanie złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.
Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.
Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość