Rodzinny rajd rowerowy mieszkańców Skuszewa (FOTO)

Od czytelników

Rodzinny rajd rowerowy mieszkańców Skuszewa (FOTO)

02.10.2023
autor: Stowarzyszenie Łączy nas Skuszew
Już po raz trzeci Stowarzyszenie Łączy Nas Skuszew, wspólnie z sołtysem Skuszewa Mirosławem Augustynikiem, zorganizowało rodzinny rajd rowerowy, który tradycyjnie odbył się w ostatnią niedzielę września.
 
Grupę niemal 60 rowerzystów na starcie rajdu w siedzibie stowarzyszenia w Skuszewie przywitała jego przewodnicząca Bogusława Pochmara. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, tj. gadżety rowerowe, kamizelki odblaskowe oraz napoje i słodycze. Następnie prowadzący rajd Wojtek Kuska przedstawił wszystkim trasę, która tym razem przebiegała przez Natalin, Dalekie, Sieczychy, Porządzie, Leszczydół, Wyszków i z powrotem do Skuszewa - łącznie niemal 40 km. Przypomniano również o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. 
Celem tegorocznego rajdu było, jak zawsze, propagowanie turystyki rowerowej, poznawanie walorów turystycznych Puszczy Białej, ale również przybliżenie miejsc związanych z historią naszej gminy. 
Grupa rowerzystów odwiedziła między innymi nowo odsłonięty pomnik Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Sieczychach, a jeden z uczestników rajdu, Łukasz Wilczyński, w bardzo ciekawej formie przybliżył postać bohatera Szarych Szeregów i Polski Walczącej.
Po niemal 4 godzinach jazdy, zmęczeni, ale zadowoleni, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety, na której czekała przepyszna zupa gulaszowa i domowe ciasto. Na zakończenie rajdu chętni uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie, którego tematyka była związana z miejscami odwiedzanymi w trakcie rajdu. Najmłodsze i najdzielniejsze uczestniczki rajdu, Kalinka i Gabrysia, otrzymały brawa od wszystkich uczestników oraz dodatkowe nagrody niespodzianki.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Skuszewa biorącym udział w rajdzie, naszym sympatykom oraz zaprzyjaźnionym z nami grupom rowerowym.
Dziękujemy wyszkowskiej policji za zapewnienie bezpiecznego przejazdu przez ul. Warszawską.
Tradycyjnie już podziękowania składamy również Firmie Sport Atelier Magdalena i Łukasz Góralewscy za wsparcie w organizacji rajdu.
Wydarzenie było finansowane ze środków Gminy Wyszków.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej
Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Przedszkole nr 9 wzięło udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej