Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Od czytelników

Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

06.11.2023
autor: Przedszkole nr 9
Przedszkole nr 9 wzięło udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności.
 
Tygryski i Biedronki odwiedziły cmentarz parafialny w Wyszkowie. Zapaliły znicze pod pomnikiem lotnika poległego w czasie kampanii wrześniowej, por. Okrzei - zastępcy dowódcy 112 Eskadry Myśliwskiej, który zginął podczas lotu bojowego 5 września 1939 r., startując z polowego lotniska Zaborów. Dzieci odwiedziły też kwaterę oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego poległych w sierpniu 1920 r. w okolicach Wyszkowa, a także ofiar bolszewickiego terroru zamordowanych w Rybienku Leśnym. Zapaliły znicz pod pomnikiem ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945. Na tablicy widniejącej na betonowym obelisku z żelaznym krzyżem jest napis: „Pamięci patriotom poległym w walce o wyzwolenie Ojczyzny” i przy tym 15 nazwisk.
To ważne, aby w ten sposób pokazywać swój lokalny patriotyzm. Dbać o swoją małą ojczyznę, bo przecież uczy ona „żyć w ojczyznach wielkich, w wielkiej ojczyźnie ludzi” (ks. J. St. Pasierb).
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

W listopadzie - Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Co wiemy o nikotynowych alternatywach?

Jesień w pełni, większość dnia spędzamy więc w domu i coraz częściej zwracamy uwagę na porządek i miłe zapachy w naszym najbliższym otoczeniu. Kupujemy zapachowe świece, odświeżacze do ubrań, czy tzw. perełki zapachowe. Ale wrogiem może okazać się tytoń. W trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w tym roku jest to 16 listopada), zatem warto pochylić się nie tylko nad estetycznymi, ale przede wszystkim nad zdrowotnymi skutkami jego obecności w naszym życiu. Tym bardziej, że technologia oferuje dotychczasowym palaczom już całkiem spory wachlarz nikotynowych alternatyw, a o niektórych wprost mówi się także jako o narzędziach pomocnych w rozstaniu się z tym nałogiem.
zobacz więcej
Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

Nauczyciele w poszukiwaniu tradycji (FOTO)

W dniach 25-27 października w Uniejowie odbyła się IX Ogólnopolska konferencja naukowo- dydaktyczna  dla nauczycieli „W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”. Organizatorem konferencji był Instytut Geografii Miast, Turyzmu i Geoinformacji Uniwersytetu Łódzkiego. W konferencji wzięły udział nauczycielki Zespołu Szkół nr1 Joanna Borkowska-Sergiejuk i Bożena Pikora, uczące w Technikum Organizacji Turystyki i przygotowujące uczniów do Olimpiady Wiedzy o Turystyce.
zobacz więcej
Staże i nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego (FOTO)

Staże i nowoczesne pracownie kształcenia zawodowego (FOTO)

Innowacyjność, kreatywność i praktyczna nauka zawodu w nowocześnie wyposażonych pracowniach dzięki realizacji projektu „Dobre kompetencje – lepszy start”.
zobacz więcej
Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Przedszkolny przegląd pieśń patriotycznych (FOTO)

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie odbył się przegląd pieśń patriotycznych.
zobacz więcej