Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

Od czytelników

Przedszkolaki też pamiętają (FOTO)

06.11.2023
autor: Przedszkole nr 9
Przedszkole nr 9 wzięło udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o historii i bohaterach naszego kraju, regionu, czy społeczności.
 
Tygryski i Biedronki odwiedziły cmentarz parafialny w Wyszkowie. Zapaliły znicze pod pomnikiem lotnika poległego w czasie kampanii wrześniowej, por. Okrzei - zastępcy dowódcy 112 Eskadry Myśliwskiej, który zginął podczas lotu bojowego 5 września 1939 r., startując z polowego lotniska Zaborów. Dzieci odwiedziły też kwaterę oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego poległych w sierpniu 1920 r. w okolicach Wyszkowa, a także ofiar bolszewickiego terroru zamordowanych w Rybienku Leśnym. Zapaliły znicz pod pomnikiem ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945. Na tablicy widniejącej na betonowym obelisku z żelaznym krzyżem jest napis: „Pamięci patriotom poległym w walce o wyzwolenie Ojczyzny” i przy tym 15 nazwisk.
To ważne, aby w ten sposób pokazywać swój lokalny patriotyzm. Dbać o swoją małą ojczyznę, bo przecież uczy ona „żyć w ojczyznach wielkich, w wielkiej ojczyźnie ludzi” (ks. J. St. Pasierb).
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość