Piękne nasze Kurpie Białe! Konkurs rozstrzygnięty, nagrody przyznane (FOTO)

Od czytelników

Piękne nasze Kurpie Białe! Konkurs rozstrzygnięty, nagrody przyznane (FOTO)

18.09.2022
autor: Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość”
Konkurs fotograficzny „Kurpie Białe – moja mała Ojczyzna”, którego tematem było piękno ziemi kurpiowskiej, dobiegł końca. Zgłoszono do oceny 35 prac. 13 września jury oceniło nadesłane prace i przyznało nagrody. Konkurs został dofinansowany z budżetu powiatu Wyszków. 
 
Zwycięzcą konkursu został Michał Malinowski za zdjęcie „Pan las o wschodzie słońca”. Drugie miejsce zajęło zdjęcie „W zaciszu Uroczej” wykonane przez Katarzynę Gorczycę. „O wschodzie” to zdjęcie zdobywcy III miejsca - Damiana Bajkowskiego.
Laureaci otrzymali bony podarunkowe do wykorzystania w sklepie z artykułami AGD/RTV.
Konkurs był otwarty dla wszystkich, którzy dostrzegają piękno Kurpi Białych. Zdjęcia miały być wykonane na terenie powiatu wyszkowskiego, w czasie trwania konkursu, od 15 lipca do 31 sierpnia. Konkurs był skierowany do amatorów i profesjonalistów – bez względu na wiek. Każdy, kto zachwyca się pięknem Kurpi Białych, ich przyrodą, tradycją i kulturą, miał szanse pokazać, jak widzą to piękno jego oczy.
Zostało zgłoszonych 35 prac. Prace nadesłali i starsi, i trochę młodsi, m.in. uczniowie szkół podstawowych. I nie tylko mieszkańcy ziemi wyszkowskiej, ale byli też uczestnicy z Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Indywidualne spojrzenie uczestników na piękną ziemię kurpiowską zafascynowało jurorów. Dziękujemy wszystkim, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” powstało w miejscowości Leszczydół-Nowiny w 2015 r. Komitet założycielski stanowią mieszkańcy.
Głównym celem działalności stowarzyszenia jest promocja kultury wśród mieszkańców wsi i najbliżej okolicy. Istotna jest integracja społeczna i międzypokoleniowa. Prowadząc różnego rodzaju projekty, stowarzyszenie stara się angażować w ich tworzenie wszystkich mieszkańców, w tym dzieci i młodzież. Szczególne miejsce w działaniach zajmuje nasza mała ojczyzna – Leszczydół-Nowiny. Chcemy też jednak odkrywać przeszłość i piękno Kurpi Białych i Puszczy Białej. Bo nasza miejscowość jest ich nierozerwalną cząstką.
Stowarzyszenie aktywnie działa i tempa nie zwalnia. Zrealizowało już kilka ważnych i ciekawych projektów: „Wielka historia Małej Ojczyzny”, „Co kryje nasza ziemia”, „Mapa mogił i cmentarzy wojennych”, „Wyszków w epoce PRL”. To tylko niektóre z nich. Aktywność członków stowarzyszenia i jego prezesa Artura Gałązki sprawia, że podejmowane projekty kończą się zawsze sukcesem i są ciekawe dla osób w różnym wieku. Realizacja tych projektów jest możliwa dzięki współpracy z wieloma instytucjami, m.in. z gminą Wyszków i powiatem wyszkowskim. Zapraszamy instytucje i osoby prywatne do współpracy ze stowarzyszeniem, aby wspólnie odkrywać przeszłość i piękno naszej małej ojczyzny. 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na wakacje po uśmiech

Na wakacje po uśmiech

W ramach programu „Na wakacje po uśmiech” od 24 lipca do 6 sierpnia 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego wypoczywała na koloniach nad morzem, w malowniczo położonym ośrodku wczasowo – kolonijnym ALGA w Sztutowie. Program współfinansował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a zrealizował oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie.
zobacz więcej
Na wycieczce w górach (foto)

Na wycieczce w górach (foto)

„Potrzebny jest ten trud i wysiłek, w którym cały człowiek doznaje radości panowania nad sobą oraz pokonywania przeszkód i oporów”. Słowa Jana Pawła II towarzyszyły uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku podczas corocznej, kilkudniowej wycieczki. Tym razem, wzorem wielkiego Polaka, udaliśmy się w góry, by tu sprawdzać granice własnych możliwości i wytrzymałości.
zobacz więcej
Prosimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

Prosimy o staranne wypełnianie wniosków o tarczę

Brak podpisu pod oświadczeniem, błędny numer rachunku, wpisywanie zamiast wynagrodzenia stawki godzinowej - m.in. takie błędy popełniają przedsiębiorcy, którzy wnioskują o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS apeluje, aby przed wysłaniem dokumentów dokładnie sprawdzić zawarte tam informacje.
zobacz więcej
Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Wyszków planuje opryski związane z ograniczeniem populacji szkodliwych owadów. Trzeba się liczyć z zakazem wstępu do lasów na terenie gmin Rząśnik i Brańszczyk.
zobacz więcej