Od kiedy zacząć sezon na łowienie magnesem neodymowym?

Od czytelników

Od kiedy zacząć sezon na łowienie magnesem neodymowym?

13.04.2021
autor: Materiał zewnętrzny
Poszukiwania metalu stają się coraz popularniejsze, a magnes neodymowy jest w ich trakcie wręcz niezbędnym narzędziem. Kiedy warto zacząć sezon i wybrać się w teren w poszukiwaniu skarbów? I od czego zacząć tego typu hobby?

Czym jest magnes neodymowy?

Niemal wszystkie magnesy, które są ogólnodostępne to magnesy neodymowe. Nie bez przyczyny. To właśnie one są najtrwalsze. Poza tym, są silniejsze od ferrytowych, więc lepiej nadają się do trudniejszym zadań. Są wykorzystywane bardzo powszechnie, np. w silnikach, w modelarstwie czy nawet w konstrukcji mebli. Stworzone są na bazie jednego pierwiastka, który sugeruje już ich nazwa – neodymu. Łączy się go jednak z bromem i żelazem.
Takie magnesy neodymowe są tak silne, że gdy złączy się dwa o wymiarach 2x1 cm nie ma możliwości, aby rozdzielić je samodzielnie. Dlatego to właśnie one są wykorzystywane do poszukiwań. 

Magnes neodymowy do poszukiwań – sposób wykorzystania

Poszukiwania prowadzone z pomocą magnesu to przede wszystkim dobra przygoda i sposób na zarobienie. Na dodatek ,takie działania pozwalają na oczyszczanie środowiska. Często wykorzystuje się je także w wodzie, np. do poszukiwań zaginionych przedmiotów w jeziorach czy stawach.
Warto jednak wiedzieć, że od 2018 roku poszukiwanie zabytków bez ówczesnego zgłoszenia tego faktu jest przestępstwem. Dlatego też, zanim zaczniesz się tym zajmować, musisz uzyskać zgodę właściciela gruntu oraz wypełnić wniosek o pozwolenie na poszukiwanie ukrytych i porzuconych zabytków, który zostanie skierowany do konserwatora zabytków. Dopiero wtedy możesz zacząć swobodne poszukiwanie z użyciem takiego magnesu.

Jaki model magnesu neodymowego wybrać?

Jeśli Twój magnes neodymowy ma służyć do szukania rzeczy znajdujących się w wodzie, musisz postawić na wysoką jakość produktu. Wybierz nie tylko taki o wysokiej sile przyciągania, ale również taki, który będzie nierdzewny, trwały i dobrze wykonany. Przedmiot ten będzie musiał przetrwać zderzenia z różnymi obiektami, dlatego jeśli poważnie myślisz o tym hobby, na początku musisz liczyć się z odpowiednio wysokim wydatkiem.
Weź pod uwagę, że dobrej jakości magnes neodymowy będzie Ci służył przez lata. Takie przedmioty nie tracą swojej mocy nawet przez setki lat, dlatego jeśli wybierzesz wysokiej jakości produkt, będzie to prawdopodobnie jednorazowy zakup. Chyba, że będziesz chciał powiększyć swoją kolekcję np. o magnesy o różnej mocy.

Kiedy należy zacząć poszukiwania z magnesem?

Gdy tylko zaczyna robić się ciepło, możesz wykorzystać swój magnes neodymowy do poszukiwań. Łowienie jesteś w stanie zacząć, gdy tylko z jezior zniknie tafla lodu. Najprzyjemniejszy jest jednak okres wiosenno-letni, gdy spędzanie czasu na dworze jest naprawdę przyjemne. W takiej sytuacji poszukiwania są świetną okazją do spotkań z przyjaciółmi oraz do poznania wielu ciekawych miejsc. 
Dobrej jakości magnes neodymowy pozwoli Ci na prowadzenie poszukiwań w takich rejonach, o jakich nigdy nie marzyłeś. Znajdź zagubione i cenne przedmioty, sprawdzając, co kryje świat wokół Ciebie! Takie hobby sprawi, że zaczniesz kolekcjonować nie tylko unikalne artefakty, ale też niezwykłe wspomnienia.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom