Kulturalna i życzliwa Szkoła Podstawowa nr 4 (FOTO)

Od czytelników

Kulturalna i życzliwa Szkoła Podstawowa nr 4 (FOTO)

24.05.2022
autor: Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 4 obchodziła Szkolny Tydzień Kultury i Życzliwości „Nasza Niezapominajka”. Codziennie uczniowie brali udział w działaniach promujących kulturę i życzliwość.
 
Poniedziałek upłynął pod hasłem „Darmowych komplementów”- na korytarzu szkolnym zostały wywieszone karteczki z komplementami i życzeniami. Uczniowie odrywali karteczki, pobierali komplementy i obdarowywali wybrane osoby (koleżanki, kolegów, nauczycieli, panie i panów pracujących w szkole), sprawiając im przyjemność.
Wtorek to dzień, w którym odbywały się wybory klasowych „Miss i Misterów Kultury i Życzliwości”.
Środa – uczniowie brali udział w ćwiczeniu: „Harmonijka życzliwości”: otrzymali kartę, którą złożyli w harmonijkę i podpisali, następnie harmonijka wędrowała od ucznia do ucznia. Każdy uczeń, do którego dotarła kartka, wpisywał pozytywne cechy danej osoby, np.: „Lubię Cię, bo…”, „Jesteś…”, „Szanuję Cię za Twój…”, itp. Na koniec ćwiczenia kartki wróciły do swojego właściciela, chętne osoby odczytywały swoją harmonijkę. Wypowiadały się, co czują, co ich zaskoczyło, jakie emocje im towarzyszą.
Czwartek – dla klas 0-I odbyła się prezentacja filmu „Kocia życzliwość”. Po filmie uczniowie wykonali pracę zbiorową - wspólny rysunek „Kraina życzliwości”. Malowali wspólnie, ale w nietypowy sposób. Jeden uczeń maluje jedną rzecz na arkuszu papieru (A3), następnie arkusz wędruje do drugiej osoby, która domalowuje na plakacie coś, co jej zdaniem pasuje do rzeczy już namalowanej. Później kolejna osoba ma szansę umieścić coś swojego na plakacie. Gdy wszyscy uczniowie włączą się do wspólnej zabawy, ale ich pomysły jeszcze się nie wyczerpią, kolejkę można rozpocząć od nowa. Mimo że pracowały samodzielnie, każde z nich miało swój wkład w tworzenie wspólnego rysunku. Na końcu uczniowie tworzą wystawę plakatów na korytarzu szkolnym.
Klasy IV-VIII obejrzały film, w którym Nick Vujicic spotyka się z młodzieżą jednej ze szkół i prowadzi z nimi rozmowę. Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic to australijski mówca urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, tolerancji, życzliwości, motywacji i wiary w Boga. Jest on również odtwórcą głównej roli w przejmującym filmie „Cyrk Motyli”. Film, którego przesłaniem jest fakt, że każdy z nas jest wyjątkowy oglądali również uczniowie klas VII-VIII i wykonywali do niego plakaty, które zdobią szkolne korytarze.
Piątek – to czas podsumowania. Na placu apelowym odbył się happening podsumowujący tygodniową imprezę. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na odpowiedni kolor i przy utworze „We Are The Champions” legendarnej grupy Queen przekazali sobie iskierkę życzliwości. Dokonano również uroczystej dekoracji Miss i Misterów Kultury. Oklaskom i gratulacjom nie było końca. 
Przez cały tydzień uczniowie sadzili na szkolnym skwerku niezapominajki i inne kwiaty ozdobne, które nie pozwolą nam zapomnieć, by życzliwość i kultura towarzyszyły nam codziennie.
Miss i Mister Kultury
Ia - Oliwia Niś, Jan Jaczewski
Ib - Lena Libicz, Aleksander Chojnacki
Ic - Sabina Szurawska, Wojciech Niemyjski
IIa - Izabella Karp, Paweł Borek
IIb – Alicja Jakubowska, Michał Marciniak
IIIa - Jagoda Makarewicz, Kacper Szulecki
IIIb – Daria Świderek, Karol Nieborek
IIIc – Nina Kowalska, Bartosz Dorsz
klasy IV - Zuzia Ryszawa (kl. IVa), Jakub Górski (kl. IVb)
klasy V – Kalina Jastrząb (kl. Va), Piotr Wojciechowski (kl. Vb)
klasy VII-VIII – Inga Prażuch (kl. VIIa), Kuba Abramczyk (kl. VIIb)
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość