wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Jakie maszyny powinny znaleźć się w pieczarkarni? Sprawdź!

Od czytelników

Jakie maszyny powinny znaleźć się w pieczarkarni? Sprawdź!

28.12.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Pieczarkarnie są pod pewnymi względami podobnymi do szklarni, czyli w ich przypadku też tworzy się sprzyjające warunki, choć nie takie same jak dla pomidorów, bo pieczarki wymagają innego nasłonecznienia, innych temperatur i innego poziomu wilgotności. Kilka dekad temu stworzenie tych warunków było pewnego rodzaju wyzwaniem, ale obecnie właściciele sporych pieczarkarni kombinują, po to, by te odpowiednie warunki wytworzyć jak najtaniej, bo to ma wpływ na atrakcyjność ceny pieczarek.

Pieczarkarnie obecnie

Te największe obecnie eksploatowane pieczarkarnie to spore fabryki, czyli to stalowe hale przemysłowe, w których przypadku nie problemem jest to, jakie maszyny powinny znaleźć się w pieczarkarni. Problem stanowi wydajność tych maszyn w przeliczeniu na każdy metr kwadratowy upraw pieczarek. Każdy metr takiej uprawy powinien wydać ciekawe plony i to w krótkim czasie. W tym przypadku problem stanowią też nakłady energii, czyli koszty stworzenia tych warunków, w których wzrost pieczarek jest optymalnym. Jednym słowem potrzebna jest do tego energia elektryczna, którą czerpie się z krajowej sieci energetycznej. Mowa tu dokładnie o firmach, które są dostawcami energii elektrycznej w danym kraju.

Pieczarkarnie i fotowoltaika

Koszty pieczarkarni, czyli koszty powiązane z produkcją pieczarek są o wiele niższymi, jeśli przynajmniej część energii wytworzą panele fotowoltaiczne. Patent ten jest w czasach obecnych powszechnie stosowanym, jeśli chodzi o te mniejsze i większe firmy, które mają spore zapotrzebowanie na energię elektryczną. Takowe obniżenie kosztów produkcji jest sprytnym, choć koszty zamontowania danej instalacji mogą się zwrócić po pięciu lub ośmiu latach. Kluczowe znaczenie ma też i to, że większym pieczarkarniom tego typu modyfikacje zwracają się szybciej, bo w skali kilku miesięcy oszczędności stają się już zauważalnymi i to zwłaszcza wtedy gdy dni są już dłuższymi.

Pieczarkarnie i maszyny do pakowania

W obecnych czasach pieczarkarnie i to zwłaszcza te spore muszą posiadać maszyny do pakowania, czyli pieczarki pakuje się do korytek z tworzywa, potem owija folią pojedynczo, potem jeszcze raz w pakiety, które następnie ładuje się na palety w kartonach lub tylko w samej folii. Pakowanie tego rodzaju może wykonać firma zewnętrzna, ale jej usługa to dodatkowy koszt i właśnie dlatego spore pieczarkarnie muszą mieć własne maszyny do pakowania, po to by zbiory pieczarek były też połączonymi z pakowaniem i wstawieniem do specjalnej magazynowej chłodni, w której to będą czekać na spore auto dostawcze, które zazwyczaj dowozi pieczarki na stoisko z warzywami w markecie. Właśnie tak to się odbywa w czasach obecnych.

Pieczarkarnie i odbiorcy takie jak sieci marketów

Nie tajemnicą jest to, że wyposażenie pieczarkarni jest modernizowane po to, by sprostać zapotrzebowaniu produkcyjnemu związanemu ze sporym odbiorcą, takim jak wielka sieć marketów. Do tych marketów, a konkretniej do stoisk z warzywami dowozi się zafoliowane pieczarki w korytkach z tworzywa. Ich przetransportowanie to zadanie dla sporych aut dostawczych, a sam ładunek musi zostać przewieziony w odpowiednich warunkach. Dla sporej sieci marketów w tym konkretnym przypadku ma znaczenie cena każdego kilograma pieczarek brutto i mogą zmienić dostawcę na inną tańszą pieczarkarnię, której oferta jest ciekawszą i jakościowo i cenowo, bo ta proporcja ceny do jakości musi być możliwie najlepszą.
Jeżeli chcesz wyposażyć pieczarkarnię, to nie zbędny sprzęt znajdziesz na stronie LuckyGrower.com
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość