Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Od czytelników

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

30.03.2021
autor: SP w Leszczydole Starym
- takim tytułem może cieszyć się Bartosz Wyszyński, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym.
 
W roku szkolnym 2020/2021 Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty, zorganizowało na terenie województwa mazowieckiego konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Są one przygotowywane z myślą o osobach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Obejmują treści określone w podstawie programowej danego przedmiotu oraz zagadnienia poszerzające ją. Organizowane są w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim.
Bartosz Wyszyński, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym odniósł sukces w konkursie polonistycznym. Przeszedł etap szkolny oraz rejonowy, w którym uczestniczyło 266 uczniów z Mazowsza. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się z najlepszym wynikiem jako jeden z 80 szczęśliwców i jedyny reprezentant Gminy Wyszków. Ostatecznie Bartosz zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. 
Ucznia przygotowała polonistka p. Joanna Kozon.
Gratulujemy sukcesu!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
„Wyszków” na warsztatach tanecznych

„Wyszków” na warsztatach tanecznych

34 uczniów i absolwentów z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”, działającego przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wzięło udział 5-dniowym obozie szkoleniowo - rekreacyjnym do Hotelu Manor w Olsztynie.
zobacz więcej
Nasi na Westerplatte (foto)

Nasi na Westerplatte (foto)

W dniach 29 sierpnia – 1 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie uczestniczyła w XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku. Szkołę reprezentowali nauczyciele i uczniowie – przedstawiciele pocztu sztandarowego oraz były wieloletni dyrektor szkoły – pan Mirosław Kowalski.
zobacz więcej
Najpiękniejsze miejsce w moim mieście (foto)

Najpiękniejsze miejsce w moim mieście (foto)

Przedszkole nr 1 zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczno-techniczny pt. „Najpiękniejsze miejsce w moim mieście”.
zobacz więcej
Niech żyje chór Świętego Wojciecha! (foto)

Niech żyje chór Świętego Wojciecha! (foto)

Chór działający w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie odpoczywał i nabierał sił w malowniczo położonych pensjonatach w Zakopanem Olczy. To już kolejny taki wyjazd, który swoim chórzystom zorganizował „ojciec chóru” organista p. Krzysztof Zacharski. Tym razem rodzina chórzystów, ich rodzin i przyjaciół liczyła 61 osób. Na zapalonych narciarzy czekały stoki zjazdowe w okolicach Zakopanego. Nowicjusze uczyli się stawiać pierwsze kroki na górskich stokach. Inni spacerowali utartymi szlakami i napawali się pięknem górskich pejzaży. Każdy znalazł coś dla siebie. A wieczorem integracja tej nietypowej rodziny.
zobacz więcej