Dzieci ze szkół w Adelinie, Blochach i Pniewie wiedzą, jak pomagać w gospodarstwie (FOTO)

Od czytelników

Dzieci ze szkół w Adelinie, Blochach i Pniewie wiedzą, jak pomagać w gospodarstwie (FOTO)

13.06.2022
autor: Magdalena Banasiak
Placówka Terenowa KRUS w Wyszkowie przeprowadziła szkolenia dla dzieci szkół podstawowych w Adelinie, Blochach i Pniewie. Łącznie przeszkolono 211 uczniów klas 0-IV. Celem spotkania było rozpowszechnienie wśród dzieci zasad bezpiecznego wykonywania prac w gospodarstwie rolnym w ramach pomocy rodzicom.
 
Dzieciom wyświetlono film pt. „Rodzina Porażków”, po którym odbyła się wspólna pogadanka. W związku z tym spotkaniem, dzieci otrzymały od KRUS kolorowanki i książeczki, które przybliżyły tematykę bezpiecznego wykonywania prac. Dzięki temu spotkaniu pozyskały znaczną wiedzę, która może być wykorzystana przy wykonywaniu prac rolniczych w gospodarstwie rodziców bądź w przyszłości, w ich własnych gospodarstwach. Spotkanie wpłynęło na poszerzenie wiedzy z zakresu BHP wśród uczniów.
Szkolenie przeprowadzili kierownik PT KRUS Iwona Wyszyńska oraz samodzielny inspektor Magdalena Banasiak.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konkurs z okazji 100-lecia Policji

Konkurs z okazji 100-lecia Policji

Pasjonuje Cię historia Policji? Jesteś uczniem szkoły lub klasy mundurowej, policjantem lub pracownikiem Policji? A może rodziną funkcjonariusza czy pracownika formacji? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie!
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Bon turystyczny: aktywacja od 1 sierpnia

Bon turystyczny: aktywacja od 1 sierpnia

Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny.
zobacz więcej
Proszę o pomoc w odnalezieniu Budryska!

Proszę o pomoc w odnalezieniu Budryska!

20 listopada zaginął Budryś – mały, czarny kundelek. Zaniepokojona właścicielka prosi o pomoc w jego odnalezieniu.
zobacz więcej