Drabina Jakubowa (foto)

Od czytelników

Drabina Jakubowa (foto)

31.05.2017
autor: Tomasz Wróblewski
Początku Drabiny Jakubowej, czyli duszpasterstwa wolontariuszy i osób niepełnosprawnych trzeba szukać w turnusach dla osób niepełnosprawnych, chorych i samotnych, które w latach 60. organizowane były w Łaźniewie, a teraz w Brańszczyku nad Bugiem. To piękna inicjatywa księży orionistów i osób świeckich.
Drabina Jakubowa to ponad 50 lat historii. To czas, kiedy wolontariusze i podopieczni odkrywają w bliźnim miłosierdzie Boże. Drabina Jakubowa to jednocześnie czas wypoczynku, dobrej zabawy. 
Wchodzisz w to? Zostań wolontariuszem Drabiny Jakubowej. Wejdź na stronę drabinajakubowa.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Co dla ciebie mamy? Bożą i ludzką miłość na wyciągnięcie ręki. Przeżyjesz wyjątkowe rekolekcje. Poznasz fantastycznych ludzi – wolontariuszy i podopiecznych. Przed rozpoczęciem turnusu przejdziesz szkolenie, które przygotuje Cię do pracy z naszymi niepełnosprawnymi podopiecznymi. Podczas turnusu będziesz miał okazję zaliczyć praktyki studenckie. Otrzymasz również zaświadczenie o odbytym wolontariacie
Chcesz zostać Aniołem Drabiny Jakubowej? Marzą Ci się wyjątkowe rekolekcje? Zapraszamy na Drabinę Jakubową! Zgłoszenia podopiecznych przyjmujemy telefonicznie od poniedziałku do piątku pod nr 29 74235 65. Podopiecznym Drabiny Jakubowej mogą zostać osoby samotne, chore i niepełnosprawne. Nie jest ważne, jaką niepełnosprawność posiadasz. Koszt pobytu na turnusie to 700 zł. Rezerwujemy sobie prawo do spotkania twarzą w twarz z nowymi podopiecznymi.
Nie masz czasu na wolontariat, a chciałbyś pomóc? Nie wiesz jak? Wejdź na przypnijskrzydla.pl wesprzyj wybrany projekt i pomóż naszym aniołom wzbić się w niebo.
Masz pomysł jak w inny sposób wspomóc Drabinę Jakubową? Zapraszamy do kontaktu: drabinajakubowa@orione.pl. 
Drabina Jakubowa, Centrum Księdza Orione, ul. Jana Pawła II 1, 07-221 Brańszczyk, tel. 297423565, Nr Konta: 64 1600 1462 1842 6409 5000 0002, KRS 0000282796 z dop. Drabina Jakubowa.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość