Darz Bór! (foto)

Od czytelników

Darz Bór! (foto)

15.04.2019
autor: KI My Syny Mazowsza
Krąg Instruktorski My Syny Mazowsza, przy współpracy z Nadleśnictwem Wyszków, zabrał harcerzy naszego Hufca na pełną wrażeń wędrówkę po okolicznych lasach, pod hasłem pozdrowienia leśników: „Darz Bór”.
 
Na uczestników czekały najróżniejsze zadania: strzelanie z wiatrówki, budowanie własnego drewnianego domku czy trasa po azymutach. Nie zabrakło również małego sprawdzianu ze znajomości liści czy tropów leśnych zwierząt oraz fizycznej pracy w postaci przepiłowania kawałka drewna na czas. Na samym końcu trasy czekało najważniejsze zadanie: zasadzenie sadzonek sosny na wyznaczonym miejscu - posadziliśmy ich aż 1000! Na pamiątkę naszej pracy została postawiona tablica z adekwatnym napisem, którą możecie sami zobaczyć w okolicach dawnej gajówki Leszczydół-Nowiny. 
Po wspólnym ognisku z kiełbaskami tradycyjnie zakończyliśmy naszą imprezę apelem; wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w wydarzeniu, a nagroda za pierwsze miejsce powędrowała do patrolu Dzieci lasu z 23 WDH Baszta K-2. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Nadleśnictwu Wyszków za współorganizację tej imprezy, bez was nie byłaby ona możliwa!
Podziękowania należą się również:
- piekarni Oskroba Wyszków - Jan Kopiejewski
- masarni J. i R. Królik Zabrodzie
- panowi Tomaszowi Szubie
- firmie Rokmar- R. Sieńkowski
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość