ŻYCIE W PEŁNI: Siła kobiecej intuicji

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Siła kobiecej intuicji

25.04.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Czemu? Bo tak czuję. Mowa o Kobiecej Intuicji, szóstym zmyśle, wewnętrznym głosie czy też niewidzialnym przewodniku. Ile to zagadkowych nazw określających moc pań. Kobiety czują, że zaraz coś się wydarzy i zazwyczaj mają rację. Czują, że dana osoba ma złe intencje, pomimo tego że się do nas uśmiecha, i zazwyczaj mają rację. Jak to wytłumaczyć? Czym tak naprawdę jest Kobieca Intuicja? 
 
Intuicja to rozmowa duszy, w przeciwieństwie do Racjonalności – rozmowy umysłu. Intuicja dociera do człowieka w charakterze odczucia – emocji, a nie myśli. Intuicja to trochę jak jasnowidzenie. Intrygująca część każdego człowieka, która, mimo że tak nieuchwytna, istnieje. To język duszy, a dusza podobno wie najlepiej, co jest dla nas dobre. Możemy wzmocnić komunikację z nią, częściej podążając za tym, co sprawia, że czujemy się dobrze. Bo dusza poprzez intuicję wskazuje nam miejsca, sytuacje, ludzi, dzięki którym będziemy wzrastać i dzięki którym nasze życie będzie szczęśliwsze. 
 
Z duszą komunikują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale być może z racji bardziej rozwiniętych umiejętności niewerbalnych kobiety są bardziej wrażliwe na sygnały od niej płynące. Niektórzy mawiają, że owa intuicja to nic nadzwyczajnego, że płeć piękna jest naturalnie wyposażona w zdolności, które wykształciła w nas na drodze miliardów lat ewolucja. Mogą nimi być: zorientowanie na szczegóły, analiza emocji na podstawie mikromimiki, mikrogestów (czyli komunikacji niewerbalnej), wysoko wykształconej empatii. Stąd płeć piękna prędzej wyłapuje różnice, zmiany w zachowaniu czy ton głosu. A w związku z tym, że kobiety rodzą i wychowują potomstwo, te umiejętności są im niezwykle przydatne. Służą do niemalże natychmiastowego rozpoznania stanu psychofizycznego dziecka, które od urodzenia nie jest w stanie komunikować jasno swych potrzeb w sposób werbalny.
 
Czy Kobieca Intuicja to efekt ewolucji czy duchowy pierwiastek kobiety? Na te, jak i inne pytania udzielimy odpowiedzi podczas warsztatów w Poradni „Życie w Pełni” w Wyszkowie. (Dowiedz się więcej: https://bit.ly/2pRj6vo).
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość