Zostaje "Czyste powietrze"

Wydarzenia

Zostaje "Czyste powietrze"

10.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina wycofała się z programu dofinansowującego modernizację kotłowni i montaż instalacji solarnych. W zamian oferuje mieszkańcom pomoc w pozyskaniu dofinansowania w ramach programu "Czyste powietrze".
O dofinansowanie modernizacji kotłowni i montażu instalacji solarnych gmina wystąpiła na początku sierpnia 2018 r. do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. - Zebraliśmy zapotrzebowanie od mieszkańców i złożyliśmy wniosek - na sesji rady miejskiej relacjonował skarbnik gminy Dariusz Korczakowski. - Ze względu na skomplikowany charakter sprawy, do końca października nasz wniosek nie został oceniany przez WFOŚ. Biorąc pod uwagę potencjalny termin realizacji projektu, początek zimy i rządowy program "Czyste powietrze", w porozumieniu z WFOŚ gmina odstąpiła od realizacji projektu. Nie chcieliśmy wchodzić w grudniu, przy zimowej aurze ze względu na dosyć istotne przeróbki instalacji. Mieszkańcom, którzy się zgłosili, udzielamy pomocy w aplikowaniu o udział w programie "Czyste powietrze".
- Czy powinniśmy złożyć wniosek wcześniej, czy WFOŚ powinien go wcześniej ocenić? - dopytywał radny Adam Szczerba. - Zakładam, że chętni mieszkańcy przeszli procedurę. 
- Nasz wniosek nie był typowy, WFOŚ zastanawiał się, czy się kwalifikujemy - wyjaśnił skarbnik. - Zadanie gmina miała realizować razem z mieszkańcami. Mieszkańcy mieli być współfinansującymi program.
- Wniosek w programie "Czyste powietrze" nie jest łatwy - zauważyła przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska. - Rozumiem, że pracownicy urzędu wspomagają mieszkańców.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość